اول مانی

با ارز دیجیتال بیت کوین خودرو وارد کنید

وزیر صمت، معدن و تجارت با اشاره به مصوبه هیئت دولت درباره رمزارزها، گفت: آیین نامه ای که امروز در دولت مصوب شد، آیین نامه بسیار دقیق و کاملی است که کل موضوعات مربوط به رمزارزها را از جمله شیوه تامین سوخت و انرژی آنان، شیوه واگذاری و اعطای مجوزها را مشخص کرد که این مجوزها را وزارت صمت درمورد استخراج رمزارزها خواهد داد.

به گزارش اول مانی، سیدرضا فاطمی امین، وزیر صنعت معدن و تجارت در حاشیه اختتامیه نمایشگاه تحول صنعت خودرو در جمع خبرنگاران به تشریح جزئیات مصوبه اخیر دولت درمورد آزاد سازی واردات با رمزارزها پرداخت و گفت:

قبلا وزارت صمت به یک سری از واحد ها جواز تاسیس داده بود که بتوانند واحد های استخراج رمزارز را احداث کنند که مشکلات حقوقی وقفه ای را در این مسئله ایجاد کرد که خوشبختانه امروز در دولت آیین نامه کاملی مصوب شد و استخراج رمزارزها رسمیت پیدا کرد.

او ادامه داد:

همانطور که مطلع هستید از چند هفته گذشته امکان واردات با رمزارزها فراهم شد که این موضوع در توافق نامه ای میان وزارت صمت و بانک مرکزی صورت گرفت و برای نخستین بار واردات از محل رمزارزها فعال شد.

وزیر صمت تصریح کرد:

آیین نامه ای که امروز در دولت مصوب شد، آیین نامه بسیار کامل و دقیقی است که کل موضوعات مربوط به رمزارزدارایی ها را از جمله شیوه تامین سوخت و انرژی آنان، شیوه واگذاری و اعطای مجوزها را مشخص کرد که این مجوز را وزارت صمت درمورد استخراج رمزارزها خواهد داد.

فاطمی امین اعلام کرد:

این خبر مهمی است که مدت هاست فعالان این صنعت در انتظارش بوده اند و این واردات می تواند درمورد هر کالایی از جمله خودرو باشد؛ شما وقتی که قصد واردات یک کالا را دارید باید یک ارزی را پرداخت کنید که این ارز می تواند در حال حاضر به جای دلار و یورو از بیت کوین (Bitcoin) استفاده شود.

در همین رابطه مراکز رسمی استخراج بیت کوین که زیر نظر وزارت صمت فعالیت می کنند و دارای مجوز هستند، با هماهنگی که با بانک مرکزی انجام شده عملا می توانند از بیت کوین برای واردات خودرو استفاده کنند.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: اذعان گرگ وال استریت به اشتباه بودن پیش بینی بیت کوین

بیشتر بدانید: افت ارز دیجیتال بیت کوین برای دومین هفته متوالی

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *