اول مانی

اضافه شدن ویژگی جدیدی برای بازیابی دارایی ها به اتریوم

توسعه‌دهندگان اتریوم ویژگی جدیدی را به نام “Account Abstraction” و تحت استاندارد ERC-4337 به این بلاک چین اضافه کرده‌اند که می‌تواند بازیابی دارایی‌ها را در صورت گم‌ شدن کلید خصوصی یک کیف پول، آسان‌تر کند.

کاربران بصورت کلی می‌توانند دو مدل حساب برای نگهداری از ارزهای دیجیتالشان در شبکه اتریوم (ETH) راه‌اندازی کنند؛ حساب‌های تحت مالکیت خارجی (EOA) و حساب‌های قرارداد (CA) که حساب‌های CA برخلاف EOAها به‌جای کلید خصوصی با کد کنترل می‌شوند و با استفاده از ویژگی Account Abstraction می‌توان با ادغام این دو شکل حساب مختلف سازوکاری طراحی کرد تا کاربران بتوانند در صورت از دست دادن کلید خصوصی همچنان به حساب خود دسترسی داشته باشند.

بخشی از دلیل اینکه چرا ERC-4337 بسیار آسان برای استقرار بود این است که ارتقا از طریق اضافه شدن یک قرارداد هوشمند انجام شد، بنابراین نیازی به هیچ تغییری در برنامه‌نویسی زیربنایی اتریوم نداشت که اجرای آن پیچیده است؛ این پیشنهاد فقط یک لایه جدید بر روی لایه اصلی اتریوم اضافه می کند. هدف این است که در نهایت انتزاع حساب را در پروتکل اصلی ادغام کنیم.

این قرارداد را می توان در تمام زنجیره های EVM استفاده کرد، به این معنی که می توان آن را در هر جایی که با EMV سازگار است مستقر کرد.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، در ماه اکتبر درباره مزایای ERC-4337 توییت کرد.

بوترین در توییتی نوشت:

ما در حال محدود کردن یک مسیر واقعی برای انتزاع حساب هستیم، چیزی که همیشه می‌خواستیم اما در واقع موفق به انجام آن نشده‌ایم.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: بهبود کارمزدهای بالای اتریوم به کار بیشتری نیاز دارد

بیشتر بدانید: نهنگ های اتریوم رکورد میزان ذخیره ۷ ساله خود را شکستند

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *