اول مانی

افزایش ۲۰۰ درصدی نرخ هش Ethereum Classic

براساس گزارشات به دست آمده نرخ هش Ethereum Classic از ۶۴ تراهش بر ثانیه (TH/s) بالاتر رفته است و در سپتامبر قبل از ادغام اتریوم بیشتر از ۴۰% رشد داشته است.

شایان ذکر است که نرخ هش که به آن قدرت هش نیز می گویند، معیاری برای سنجش استخراج ارزهای دیجیتال است. این معیار نشان دهنده مقدار قدرت محسباتی قابل استفاده در تولید یک بلوک واحد در بلاک چین اثبات کار می باشد.

طبق داده های ماینینگ استخر ۲ ماینرز (۲miners) نرخ هش اتریوم کلاسیک در یک ماه گذشته با رشد ۴۰% مواجه شد و از ۳۰ تراهش بر ثانیه در تاریخ ۱۵ ماه آگوست به بالاترین سطح خود یعنی ۶۴ تراهش بر ثانیه رسیده است. و باید گفت که این فقط ۷.۶% از نرخ هش اتریوم حدوداً ۸۳۲ TH/s می باشد.

این رشد سریع هنگامی رخ می دهد که Ethereum در صدد تغییر توافق خود از اثبات کار به اثبات سهام در چیزی که به آن ادغام نامیده می شود، است. این ادغام تخمین زده شده که تقریباً ساعت ۱ بامداد به وقت شرقی در تاریخ ۱۵ ماه سپتامبر انجام گیرد.

قابل ذکر است که بعد از مرج، رمزارز اتریوم دیگر از عملیات استخراج پشتیبانی نخواهد کرد و ماینر ها را مجبور می سازد که به سایر زنجیره های بلوکی اثبات کار مهاجرت کنند. در این صورت، انتظار می رود که نرخ هش اتریوم به بقیه شبکه های اثبات کار سرازیر شود.

همچنین باید بدانید که با بسته شدن اتریوم اجماع اثبات کار، ماینرها برنامه های مهاجرت خود را به اتریوم کلاسک در بین خیلی از زنجیره های بلوکی اثبات کار اعلام کرده اند. در این رابطه پستی وبلاگی از ۲miners منتشر شده است که استخراج در اتریوم کلاسیک و همچنین سایر موارد مثل Ravenicoin و Ergo (ایمن ترین اتراتژی بعد از ادغام) حداقل تا چند روزه اول بعد از ادغام می باشد.

AntPool، در ماه جولای، یک استخر استخراج که به وسیله غول ماینینگ Bitmain اداره میشود، برای نخستین بار از Ethereum Classic پشتیبانی نمود و ۱۰ میلیون دلار در اکوسیستم آن سرمایه گذاری نمود. Ethermine، بزرگترین استخر استخراج در اتریوم، پشتیبانی از اتریوم کلاسیک را نیز اعلام نمود.

الگوریتم استخراج اتریوم کلاسیک با اسم Ethash با تجهیزات استخراج که در اتریوم مورد استفاده قرار می گیرد، سازگار می باشد. به این علت، دارایی ارز دیجیتال بومی در اتریوم کلاسیک به اسم ETC را می توان با GPU و همچنین ماشین های استخراج مبتنی بر ASIC که در گذشته برای اتریوم ساخته شده بود استخراج نمود.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: راه اندازی هاردفورک اتریوم ۲۴ ساعت پس از به روزرسانی

بیشتر بدانید: خروج پول از صندوق های سرمایه گذاری اتریوم

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *