اول مانی
رشد قیمت اتریوم

با توجه به اطلاعات سایت Coinmarketcap در ۲۸ آپریل (صبح روز چهارشنبه ۸ اردیبهشت) رمزارز اتریوم به رکورد جدیدی معادل ۲۷۱۳ دلار رسید. روند صعودی باعث افزایش ۷% قیمت شد که پس از آن اتریوم با اندکی کاهش اکنون با قیمت ۲۶۳۹ دلار معامله می شود.

با توجه به وبسایت CompaniesMarketCap رکورد جدید قیمت اتریوم، ارزش بازار آن به ۳۱۰ میلیارد دلار رساند که با این تفاسیر، بزرگ ترین آلت کوین بازار هم رده شرکت پی پال قرار می گیرد.

قیمت اتریوم در ۳ روز گذشته موفق به ثبت رشد ۱۹ درصدی شده است و نباید این نکته را فراموش کرد که روند افزایش قیمت اتریوم از ابتدای امسال آغاز شده است.

اتریوم از ابتدای سال ۲۰۲۱ توانسته حدود ۲۵۸% رشد داشته باشد. این در حالی است که بیت کوین با احتساب قیمت فعلی آن در ۵۵ هزار دلار، تنها ۹% رشد داشته است.

نمودار قیمت اتریوم
سلطه اتریوم بر بازار

کتی استاکتون (Katie Stockton)، تحلیل‌گر شرکت فیرلند استراتژیز (Fairland Strategies)، در این باره این چنین بیان کرد:

اتریوم نگاهی رو به جلو دارد و احتمالا چند روز دیگر نیز همین روندز برتری خود را نسبت به بازار ادامه دهد.

کولیکان معتقد است که پیشروی تکنیکال ارز اتریوم باعث شده تا سرمایه گذاران نسبت به خرید آن متقاعد شوند. او همچنین در این باره گفت:

مسئله اینجاست که مردم بیشتری گزاره ارزش اتریوم و مدل تعلق پذیر اثبات سهام طرح بهبود اتریون ۱۵۵۹ را می فهمند.

او همچنین در ادامه گفت که ثبات سهام اتریوم کارایی این ارز دیجیتال را بیشتر می کند. به گفته او، طرح بهبود شماره ۱۵۵۹ نیز قرار است کارمزدهای شبکه اتریوم را کاهش دهد.

عوامل رشد رمزارز اتریوم، بانک ها و دیفای هستند

مومنتوم حرکت اخیر اتریوم، با اعلام خبری ز جانب بانک های سرمایه گذاری اروپایی صورت گرفت. این بانک ها قصد دارند اوراق قرضه دیجیتالی خود را بر روی شبکه اتریوم عرضه کنند.

بر طبق گزارش بلومبرگ، بانک های گلدمن ساکس، بانکو سانتندر و بانک سوشیت جنرال، این اوراق قرضه را با ارزش ۱۰۰ میلیون یورو معادل با ۱۲۱ میلیون دلار در مدت ۲ سال به فروش می رسانند.

اما خبری که مرتبط با بانک هاست تنها محرک قیمت ETH نبوده است. امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) عامل مهم دیگری در ایجاد مومنتوم صعود اخیر است. تعداد اکوسیستم دفای اتریوم به ۲ میلیون کاربر نیز رسیده است.

رمزارز اتریوم
اتریوم رکورد زد

بروزرسانی برلین عاملی مهم در افزایش قیمت اتریوم

گسترش پذیرش عمومی ازهای دیجیتال به لطف کاربردهای گسترده حوزه های مختلفی از قبیل دیفای و توکن های غیرقابل معاوضه NFT در افزاش قیمت اتریوم تاثیر گذار بوده است.

یکی از عواملی که در این روند صعودی تاثیر داشته، کاهش هزینه تراکنش ها در پی بروزرسانی برلین می باشد. بر اساس اطلاعات تریدینگ ویو قیمت اتریوم در ۵ روز گذشته بیشتر از ۲۷% افزایش داشته است.

رائول پال بنیان‌گذار گروه ریل ویژن قبلا نیز به نشانه‌هایی از روند رو به بالا ETH اشاره کرده بود.

هزینه بالای تراکنش ها و تاخیر در تایید انها در شبکه اتریوم برای مدتی جلوی رشد قیمت اتریوم را گرفته بود اما به محض بروزرسانی برلین در ۱۵ آپریل، میانگین هزینه گس تراکنش ها روندی کاهشی در پیش گرفت که در نتیجه حجم معاملات در صرافی های غیرمتمرکز از قبیل یونی سواپ رشد پیدا کرد.بیشتر بدانید: چطور اتریوم بخرم؟

بیشتر بدانید: آیا اتریوم رهبری بازار را برعهده دارد؟

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *