اول مانی

هشدار FBI درباره افزایش کلاهبرداری رمزارزی در لینکدین

شان ریگان (Sean Ragan)، مامور ویژه FBI، روز جمعه در مصاحبه ای با CNBC گفت که کلاهبرداری رمزارزی در لینکدین (Linkedin) “تهدیدی مهم” برای امنیت کاربران این پلتفرم اجتماعی به شمار می روند.

این شبکه اجتماعی متعلق به مایکروسافت مدعی شده که توانسته است ۸۳۰ میلیون کاربر در بیش تر از ۲۰۰ کشور جهان جذب کند.

ریگان با اشاره به این که کلاهبرداران همیشه راه ها و تاکتیک های جدیدی برای به دام انداختن قربانیان خود پیدا می کنند گفت که FBI بتازگی شاهد افزایش قابل توجه کلاهبرداری های مرتبط با سرمایه گذاری بوده است؛ کمیسیون تجارت فدرال گزارش داد که معامله گران ارزهای دیجیتال ایالات متحده در نتیجه این نوع از کلاهبرداری ها، از ژانویه ۲۰۲۱ (دی ۹۹) تا مارس ۲۰۲۲ (اسفند ۱۴۰۰)، بیشتر از ۵۷۵ میلیون دلار از دارایی های خود را از دست داده اند.

شبکه اجتماعی لینکدین که اساسا بر اخبار و روابط تجاری تاکید دارد، امکان دارد در پس زمینه کلاهبرداری های رایج و آنلاین، احساس امنیت کاذبی ایجاد کند؛ در گزارش CNBC آمده است که پروفایل های جعلی اغلب ادعا می کنند که با شرکت های قانونی و موفق در ارتباط هستند یا حتی افرادی با (روح کارآفرینی) را به مردم معرفی می کنند.

اسکار رودریگز (Oscar Rodriguez)، مدیر بخش اعتماد، حریم خصوصی و ارزش سهام لینکدین هم به افزایش تعداد کلاهبرداران در پلتفرم آن اذعان داشته است.

رودریگز در پست وبلاگی روز پنجشنبه خود نوشت:

در چند ماه گذشته، ما شاهد افزایش فعالیت های کلاهبرداری در همه جای اینترنت، از جمله در لینکدین بوده ایم.

این شرکت اعلام کرد که سابقه حذف فعالانه محتوای مشکوک و حساب هایی که احتمال دارد باعث ملاهبرداری شود را دارد؛ براساس تازه ترین گزارش این شرکت، لینکدین در سال ۲۰۲۱ بیشتر از ۱۳۶ میلیون مورد از محتوای هرزنامه و کلاهبرداری رمزارزی و سال گذشته هم بیشتر از ۳۱.۶ میلیون حساب جعلی را از پلتفرم خود حذف کرده است.

لینکدین برخلاف توییتر و اینستاگرام هنوز تایید پروفایل را برای کاربران مهم خود ارائه نمی دهد؛ هرچند همین تایید هم بی خطا نیست؛ به صورتی که شاهد بوده ایم در توییتر حتی حساب های تایید شده توسط کلاهبرداران کریپتو و NFT مورد سوء استفاده قرار گرفته اند.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: رمزارزها به اعتقاد جکسون پالمر، تسهیل کننده کلاهبرداری هستند

بیشتر بدانید: ۹۵% از ارزهای دیجیتال کلاهبرداری می باشد!

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *