اول مانی

رفع خطای اجماع پس از ۴ ساعت قطعی شبکه هلیوم

اینترنت اشیاء (IOT) بلاک چین هلیوم (Helium) در ۱۱ جولای (۲۰ تیر ماه) به خاطر قطعی اعتبارسنجی از یک به روزرسانی نرم افزاری که موجب تاخیر در نهایی شدن تراکنش شد، برای نزدیک به ۴ ساعت خاموش شد.

در طول قطع، دستگاه هایی که داده ها را از طریق شبکه انتقال می دهند تحت تاثیر قرار نگرفتند اما پاداش های استخراج کننده و انتقال توکن معلق ماند؛ تیم این مشکل را با پرش از بلاک چین به اندازه یک بلاک و از سرگیری عملکرد های عادی حل کرد.

براساس به روزرسانی وضعیت، در ساعت ۱۰:۲۰ صبح به وقت شرقی، گروه اجماع بلوک ها در ارتفاع بلوک ۱۴۳۵۶۹۲ در بلاک چین هلیوم (HNT) را متوقف کرد؛ بدون اجماع شبکه، انتقال توکن ها تکمیل و بلوک های جدید تولید نشدند.

هلیوم
رفع خطای اجماع پس از ۴ ساعت قطعی شبکه هلیوم

هلیوم یک شبکه اینترنت اشیاء است که از نقاط رادیویی فیزیکی استفاده می کند تا کاربران بتوانند از هرجایی که پوشش رادیویی وجود دارد به دستگاه های خود متصل شوند.

در شبکه هلیوم، یک گروه اجماع متشکل از ۴۳ نود اعتبارسنجی است که به صورت تصادفی در فواصل زمانی ثابت انتخاب شده اند تا اجماع شبکه را فراهم کنند.

در آغاز، مشکلی در به روزرسانی نرم افزار ۸ جولای (۱۷ تیرماه) برای اعتبارسنجی ها به این مشکل کمک کرد؛ به روزرسانی v1.12.3 برای پشتیبانی از زیرشبکه ۵G و توکن MOBILE آن طراحی شده است.

اگرچه شبکه نمی توانست گروه اجماع متفاوتی را انتخاب کند، اما با توجه به اعلامیه تیم ساعت ۱۰.۵۶ صبح به وقت شرقی از طرف این تیم، این شبکه با قابلیت رد کردن بلاک چین یک بلوک به جلو طراحی شده است.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: هلیوم توکن جدیدی برای پشتیبانی از ۵G عرضه می کند

بیشتر بدانید: رشد قابل توجه قیمت رمزارز هلیوم(HNT)

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *