اول مانی
توکن های غیرمثلی

یک شرکت بلاک چینی فعال در زمینه توکن های غیرمثلی (NFT) قراردادی را با گوگل امضا کرده و قصد دارد با استفاده از زیرساخت های شبکه ای قدرتمند گوگل ظرفیت اکوسیستم خود را افزایش دهد. مدیرعامل این شرکت بلاک چینی یک کارآفرین ایرانی الاصل است.

به گزارش کوین تلگراف، گوگل، غول حوزه ارائه خدمات اینترنتی و شرکت کانادایی دی اپر لبز (Dapper Labs) که در حوزه بلاک چین فعالیت دارد، با یکدییگر همکاری خواهند کرد. قرار است دی اپر لبز با کمک گوگل امکان پشتییبانی از محصولات و خدمات نسل سوم وب (Web3)، از جمله بازار توکن های غیرمثلی را به پلتفرم خود اضافه کند.

بر اساس گزارشی که نشرییه فوربز منتشر کرده، قرار است به عنوان بخشی از این همکاری، گوگل کلود (Google Cloud) در نقش اوپراتور شبکه به پروژه بلاک چینی فلو (Flow) که متعلق به دی اپر لبز است، خدمات ارائه نماید. با چنین ساختار مقیاس پذییری منابع لازم برایی کل اکوسیستم توکن های غیرمثلی، بازی ها و برنامه های غیرمتمرکز بلاک چین فلو تامین می شود. جانت کندی (Janet Kennedy)، معاون گوگل کلود در آمریکای شمالی گفته که این همکاری چند ساله به دی اپر لبز کمک می کند تا فعالیت خود را از طریق “زیرساخت های امن و مقیاس پذیری” که گوگل برای آنها فراهم می کند، گسترش دهد.

گوگل همچنین شرایطی را برای توسعه دهندگان بلاک چین فلو فراهم کرده تا راحت تر از نرم افزارهای این شرکت استفاده کنند. همین مسئله به آنها انگیزه می دهد تا از میان رقبایی مانند آمازون وب سرویس (Amazon Web Services)، گوگل کلود را به عنوان اپراتور خود انتخاب کنند.

توکن های غیر مثلی
گوگل به حوزه توکن های غیرمثلی وارد شد

رهام قره گوزلو، مدیرعامل ایرانی الاصل دی اپر لبز، سه شنبه با خوش آمدگویی به گوگل، خبر همکاری این شرکت با بلاک چین فلو را تایید کرد.

بلاک چین فلو از برخی از محبوب ترین توکن های غیرمثلی بازار مانند ان بی ای تاپ شات (NBA Top Shot) و کریپتو کیتیز (CryptoKitties) پشتیبانی می کند. بر اساس گزارش فوربز، مجموعه ان بی ای تاپ شات تا فوریه امسال ۲۳۰ میلیون دلار فروش داشته است. این رقم تاکنون افزایشی ۳ برابری داشته و به نزدیکی ۶۸۰ میلیون دلار رسیده است.

پیش از این برخی از ستارگان لیگ حرفه ای ان بی ای مانند مایکل جردن و کوین دورانت (Kevin Durant)، با پی بردن به پتانسیل رشد بلندمدت توکن های غیرمثلی، به جمع سرمایه گذاران دیگر دی اپر لبز اضافه شدند. دی اپر لبز توانست در مرحله تأمین سرمایه اولیه در‌مجموع ۳۰۵ میلیون دلار منابع مالی جمع آوری کند. ارزش این شرکت در آن زمان ۲.۶ میلیارد دلار بود.

توکن های غیرمثلی در کمتر از یک سال رشد چشمگیری داشتند و از بازاری کوچک و ناشناخته به صنعتی چند میلیارد دلاری تبدیل شدند. بازار توکن های غیرمثلی در ماه گذشته توانست رکورد جدیدی را ثبت کند و فروش ۳۰ روزه آن به ۲ میلیارد دلار رسید.در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: هشدار بانک مرکزی تایلند درباره استفاده از ارزهای دیجیتال

بیشتر بدانید: اتریوم به تنهایی نمیتواند غول های حوزه فناوری را تحت تأثیر قرار دهد

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *