اول مانی
استخراج رمزارز

با رسیدن فصل گرما و مشکلات کم آبی در ایران و همچنین قطعی برق در شبکه، نسبت به استخراج غیرمجاز رمزارز در کشور حساسیت هایی به وجود آمده و جریمه هایی برای آن معرفی شده است. مدیرعامل شرکت توانیر در این باره مصاحبه ای را انجام داده که آن را مطالعه می کنیم.

مدیر عامل توانیر بیان کرد: جرایم سنگینی برای استخراج کنندگان رمزارزهای غیرمجاز در نظر گرفته شده است به طوری که باید این هزینه برق را به قیمت مصوب پرداخت کنند و همچنین باید جریمه قوه قضاییه را پرداخت کنند به همین دلیل خواهش ما این است که این اشخاص به صورت قانونی کار را پیش ببرند تا هم خودشان ضرر نکنند و هم اینکه به شبکه آسیبی نرسد.

وی با بیان اینکه مبنای استخراج رمزارزها مصرف انرژی می باشد بیان کرد: دولت برای قانونمند کردن فعالین این بخش چارچوب هایی را مشخص کرده، تعدادی از فعالین در چارچوب مصوبه دولت فعالیت می کنند که از آن‌ها پشتیبانی می‌شود و تسهیلاتی را نیز برای آن‌ها در نظر گرفته ایم.

استخراج رمزارز

وی با تاکید بر اینکه فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال در چارچوب مصوب دولت هیچ محدودیتی ندارد اما اشخاصی نیز هستند که به فعالیت در چارچوب قانون علاقه ای ندارند که با این افراد مقابله خواهد شد، تصریح کرد: که باتوجه به اینکه فعالیت این افراد به شبکه برق ضرر می رساند وظیفه صنعت برق و قوه قضاییه مقابله با این اشخاص می باشد.

مدیرعامل توانیر بیان کرد: بر اساس تمهیداتی که در نظر گرفته شده دستگاه‌های استخراج کنندگان غیرمجاز (استخراج غیرمجاز رمزارز) جمع آوری شده و گاهی اوقات جرایم سنگینی نیز برای آن‌ها لحاظ می شود و به محض شناسایی برخورد‌هایی جدی صورت خواهد گرفت و این افراد متضرر خواهند شد.

متولی زاده مدیرعامل توانیر بیان کرده که برای جلوگیری از متضرر شدن این افراد و آسیب به شبکه برق کشور نیز این افراد در چارچوب مصوبه دولت فعالیت خود را ادامه دهند زیرا در این صورت همکاران ما نیز در سراسر کشور از آن ها پشتیبانی خواهند کرد، بیان کرد: قطعا جرایم سنگینی از سوی قوه قضاییه برای این اشخاص که قانون را عایت نمی کنند لحاظ می شود و صنعت برق نیز بر اساس برآودرد انرژی مصرفی معادل نرخ رمز ارز هزینه دریافت می‌کند.بیشتر بدانید: روش های استخراج ارزهای دیجیتال

بیشتر بدانید: چند نکته مهم برای استخراج بیت کوین

بیشتر بدانید: با دستگاه ماینینگ لایت کوین و بیت کوین استخراج کنید

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *