اول مانی

افزایش استفاده از دوج کوین در دارک نت

طبق گزارشی که بتازگی توسط شرکت Elliptic، ارائه دهنده داده های تجزیه و تحلیل بلاک چین مستقر در لندن منتشر شده است، دوج کوین (Dogecoin)، بزرگترین میم کوین، در دارک وب مورد توجه قرار گرفته است.

این شرکت مستقر در لندن تراکنش های دوج کوین به ارزش (میلیون ها دلار) را شناسایی کرده است که با فعالیت های غیرقانونی مرتبط است.

الیپتیک دریافته است که این رمزارز در بعضی از بازارهای دارک وب محبوب که داروها و داده های دزدیده شده را ارائه می دهند به صورت گسترده پذیرفته شده است.

مجرمان مدت کوتاهی پس از ایجاد آن در سال ۲۰۱۳ (۱۳۹۲)، استفاده از Dogecoin را آغاز کردند؛ در سال ۲۰۱۴، یک جاده ابریشم به نام “جاده دوج” وجود داشت؛ صاحب بازار آن که در حال حاضر از بین رفته است، مدت کوتاهی پس از ایجاد آن با پول دیگران فرار کرده بود.

دوج سال ۲۰۲۱ به خاطر محبوبیت رو به رشدش میان خلافکاران محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

این جریان صعودی اخیر زمینه مناسبی را برای کلاهبرداری های بی شمار و سیستم های پانزی ایجاد کرد که حول محور میم کوین می چرخند.

در آگوست گذشته (مرداد ۱۴۰۰)، ناظران مالی ترکیه تحقیق درمورد یک طرح استخراج Dogecoin را شروع کردند که گفته می شد از سرمایه گذاران به مبلغ ۱۱۹ میلیون دلار کلاهبرداری کرده است.

همچنین این گزارش نشان می دهد که Dogecoin در چند سال گذشته در کمپین های مختلف بدافزار استفاده شده است.

قیمت دوج کوین نسبت به بالاترین قیمت خود ۹۱.۳۹ درصد کاهش یافته است، اما همچنان در میان ۱۰ ارز دیجیتال بزرگ جهانی باقی مانده است.

توسط U.Today گزارش شد، که ایلان ماسک مدیرعامل تسلا، برجسته ترین حامی دوج کوین گفته است که به حمایت از این میم کوین ادامه خواهد داد.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: لیست شدن قراردادهای آتی دوج کوین در صرافی کراکن

بیشتر بدانید: کاهش ۹۰% دوج کوین از زمان برنامه تلویزیونی ایلان ماسک

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *