اول مانی

۲ سال برنامه آزمایش ارزدیجیتال ملی هند به تعویق افتاد

به گزارش خبرگزاری های محلی، دولت هند تاریخ آزمایش روپیه دیجیتال یا همان ارزدیجیتال ملی هند (CBDC) این کشور را تا سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ به تعویق انداخته است.

دولت هند اخیرا لایحه‌ای برای ممنوعیت (ارزهای رمزنگاری شده خصوصی) در کنفرانس زمستانی پارلمان این کشور ارائه کرده است. پیش از این هند اعلام کرده بود که آماده است تا مرحله آزمایش روپیه الکترونیکی خود را پایان سال ۲۰۲۱ آغاز کند. ولی گزارش‎‌های محلی بیانگر آن هستند که دولت نمی‌تواند راه اندازی ارزدیجیتال ملی این کشور را در اواسط ماه آذر اجرا کند و به ظاهر می رسد زمان این آزمایش را برای بیشتر از یک سال به تعویق انداخا است.

به خاطر لایحه ذکرشده، همه ارزهای دیجیتال خصوصی مثل بیت کوین و اتریوم از ترویج گسترش فناوری بلاک چین در این کشور منع می شوند. جزئیات این لایحه هنوز اعلام نشده است. طبق داده های بانک جهانی، پنجمین اقتصاد بزرگ جهان با راه اندازی CBDC خود، همچنان گام هایی محتاطانه بر می دارد تا از هر نوع حرکت فاجعه باری برای اقتصاد این کشور جلوگیری کند.

طبق گزارش‌ها، حدود ۱.۵ تا ۲۰ میلیون سرمایه گذار ارزدیجیتال در هند (ارزدیجیتال ملی هند)حضور دارند که دارایی تحت مدیریت آنها از حدود ۴۰۰۰ میلیارد روپیه، با ارزش تقریبی ۵.۳۶۶.۳۴۲.۳۱۵.۸۱ دلار بیشتر است.


در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: شراکت پرو با بانک های مرکزی هند، هنگ گنک و سنگاپور

بیشتر بدانید: هند رمزارزها را به عنوان روش پرداخت ممنوع می کند

بیشتر بدانید: ممکن است که کشور هند حوزه رمزارزها را قانون گذاری کند

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *