اول مانی

راه اندازی آزمایشی روپیه دیجیتال توسط بانک مرکزی هند

اکونومیک تایمز هند امروز گزارش داد که بانک مرکزی هند (RBI) در حال نهایی کردن راه اندازی آزمایشی روپیه دیجیتال خرده فروشی برای ابتدای ماه میلادی آتی است.

بانک مرکزی هند مرحله آزمایشی ارز دیجیتال ملی عمده فروشی خود را از یک نوامبر (۱۰ آبان ماه) شروع کرد تا استفاده از آن را در تسویه معاملات اوراق بهادار دولتی آزمایش کند.

در آن زمان، بانک مرکزی این کشور گفته بود که مرحله پایلوت روپیه دیجیتال خرده فروشی ظرف یک ماه آینده راه اندازی خواهد شد.

براساس این گزارش ها، روپیه دیجیتال قرار است به جای جایگزینی، مکمل شیوه های پرداخت موجود باشد؛ علاوه بر این، ارز دیجیتال ملی خرده فروشی به شیوه ای طراحی شده است که با سیستم پرداخت کنونی قابل اجرا باشد.

در این گزارش اشاره شد که پلتفرم CBDC توسط شرکت پرداخت ملی هند (NPCI) میزبانی خواهد شد و مشابه سیستم واسط پرداخت یکپارچه NPCI (UPI) خواهد بود.

UPI به عنوان یک روش پرداخت محبوب در هند پدیدار شده است و کاربران را قادر می سازد تا فورا وجوه خود را مستقیماً از طریق یک آدرس UPI به حساب های بانکی و از حساب های بانکی منتقل کنند؛ آدرس‌های UPI، مشابه آدرس‌های ایمیل، به حساب‌های بانکی مرتبط هستند.

یک منبع ناشناس با اطلاع از این پروژه به ETI گفت:

همانطور که ما یک کتابخانه مشترک برای UPI داریم، فناوری CBDC نیز مشابه آن است و توسط NPCI میزبانی می‌شود، با پلتفرم‌های پرداخت فعلی قابل اجرا خواهد بود.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: راه اندازی آزمایشی روپیه دیجیتال توسط بانک مرکزی هند

بیشتر بدانید: اجرای آزمایش ارز دیجیتال ملی هند

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *