اول مانی

تزریق ۳۰۰ میلیون دلار USDC به استخر ذخایر استیبل کوین

با توجه به گزارشی از وبسایت U.Today، ترون دائو برای حمایت از استیبل کوین جدید خود، USDD، تزریق نقدینگی در استخر ذخیره این ارز دیجیتال ادامه می دهد. به نظر می آید مقدار وثیقه این ارز از زمان عرضه تا به حال، تقریبا ۶۰% افزایش یافته است.

براساس اعلام رسمی TronDAO در حساب توییتری خود، در اقدامی جدید، در کل ۳۰۰ میلیون دلار معادل ارز USDC به استخر ذخایر آن اضافه کرده است. بعد از انتقال، مقدار وثیقه یا نسبت بین ارزش نقدینگی موجود یک استیبل کوین و ذخایر آن از نقطه عطف ۳۰۰% عبور کرد.

با راه اندازی استیبل کوین USDD در ۱۵ خرداد (۵ ژوئن ۲۰۲۲)، سازندگان آن مدعی شدند که این استیبل کوین با مقدار وثیقه ۲۰۰ درصد فعال شده است ولی اسناد آن نرخ وثیقه را ۱۳۰ درصد تضمین میکند.

همچنین، علیرغم دیپگ شدن USDD، سود سالیانه (APY) جفت ارز USDD/USDT در پروتکل Sun.io تقریبا به ۵۰% رسید. این رقم تقریبا ۱۵۰ درصد بیش از رقمی است که Anchor Protocol پیش از فروپاشی ارائه می کرد.

با این وجود، تزریق سریع نقدینگی هنوز نتوانسته است پیوند USDD به ارزش دلار آمریکا را به کیفیت اولیه آن بازگرداند ولی طی دو روز گذشته قیمت این دارایی از ۰.۹۵ دلار به ۰.۹۷۷ دلار افزایش یافته است.

باید خاطرنشان کرد که استیبل کوین USDD روز ۲۳ خرداد (۱۳ ژوئن)، یعنی فقط هشت روز بعد از انتشار روی شبکه اصلی، قطع شد. از آن به بعد، توسعه دهندگان برای حمایت از USDD، برنامه گسترده ای از بازخرید و تزریق نقدینگی را راه اندازی کرده اند.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: عبور عرضه در گردش USDC از ۵۰ میلیارد دلار

بیشتر بدانید: پیشی گرفتن بازار استیبل کوین USDC از تتر به زودی

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *