اول مانی

نصب نخستین دستگاه خودپرداز رمزارزی پس از چهار سال در ژاپن

ژاپن پس از یک وقفه طولانی چهار ساله، دستگاه های خودپرداز کریپتو، یا براساس اصطلاحات محلی، BTM ها را مجددا راه اندازی کرده است.

صرافی محلی Gaia Co، در آگوست (۱۱ مرداد ماه) اعلام کرد که به زودی BTM هایی را که از بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و لایت کوین پشتیبانی می کنند؛ عرضه خواهد کرد.

برخلاف اینکه دستگاه های خودپرداز بیت کوین در ابتدای سال ۲۰۱۴ (اواخر سال ۱۳۹۸) در توکیو آغار به کار کردند؛ اما کل دستگاه های خودپرداز دارایی دیجیتال از زمان زمستان رمزارز در سال ۲۰۱۸ (۱۳۹۷) و همچنین هک شدن صرافی محلی Coincheck و سرقت ۵۳۰ میلیون دلار از این صرافی، جمع آوری شده بود.

در ابتدا، BTM ها در نقاط مختلف توکیو و اوزاکا نصب خواهند شد؛ اما این شرکت برنامه هایی را برای راه اندازی ۵۰ خودپرداز در سرتاسر کشور در ۱۲ ماه آینده مشخص کرده است؛ این شرکت اعلام کرد امیدوار است ظرف سه سال آینده تعداد خودپرداز نصب شده را به ۱۳۰ عدد افزایش دهد.

BTM ها به کاربران اجازه می دهد حداکثر ۷۴۷ دلار (۱۰۰۰۰۰ ین) در هر تراکنش برداشت کنند و سقف برداشت حداکثر ۲۲۴۳ دلار (۳۰۰۰۰۰ ین) در روز است؛ در اصل برداشت محدود قسمتی از اقدامات انطباق با پولشویی است؛ براساس گزارش ۳ آگوست از رسانه محلی Mainichi Shimbun، این اقدام از Gaia در نوع خود نخستین باری است که یک شرکت رمزارزی ثبت شده محلی، دستگاه های خودپرداز رمزارزی را در ژاپن نصب می کند.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: امکان خرید BTC در بیش از ۱۷۵۰۰۰ دستگاه خودپرداز

بیشتر بدانید: نصب یک دستگاه خودپرداز بیت کوین در ساختمان سنای مکزیک

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *