اول مانی
صرافی کوینکس

صرافی کوینکس (CoinEx) که میزبان هزاران کاربر ایرانی است، در ایران فیلتر شد.

به گزارش اول مانی، از روز پنجشنبه ۸ مهر، کاربران ایرانی صرافی کوینکس نمی توانند با آی پی ایران به آدرس این صرافی دسترسی پیدا کنند.

همچنین بر اساس اطلاعات به دست آمده، روز پنجشنبه با فیلترشدن کوینکس برای مدتی کد تایید پیامکی نیز با مشکل مواجه شده بود و بسیاری از معامله گران ایرانی نمی توانستند کد تایید را برای ورود دریافت کنند. در حال حاضر این مشکل برطرف شده است اما فیلترینگ همچنان ادامه دارد.

صرافی کوینکس را می توان یکی از بزرگ ترین و یا حت تنها صرافی بین المللی دانست که به طور رسمی اعلام کرده میزبان کاربران ساکن ایران است و پاسپورن ایرانی را برای احراز هویت قبول می کند. دیگر صرافی های خارجی به دلیل تحریم های بین المللی بر علیه ایران، از پذیرش کاربران ایرانی امتناع می کنند یا دست کم مدارک ایرانی را برای احراز هویت به رسمیت نمی شناسند.

صرافی کوینکس
صرافی کوینکس
صرافی ارز دیجیتال کوینکس در ایران فیلتر شد

پذیرش کاربران ایرانی از جانب کوینکس موجب شده که فعالان حوزه ارزهای دیجیتال نسبت به این موضوع مشکوک شوند. زیرا که برای یک صرافی بین المللی ارائه خدمات به کشورهای تحت تحریم می تواند خطر جریمه های سنگین را به همراه داشته باشد و از نظر بسیاری از فعالان بسیار مشکوک است که یک صرافی خارجی به طور آشکار میزبان کابران ساکن ایران می باشد.

بعد از اجباری شدن احراز هویت در صرافی بایننس، به عنوان یکی از جایگزین های اصلی، کاربران ایرانی بیش از پیش در کوینکس ثبت نام کردند. مشخص نیست چه تعداد کاربر ایرانی در کوینکس فعالیت می کنند اما با توجه به آمار وب سایت الکسا، این صرافی در ایران رتبه ۸۴ پر بازدیدترین وب سایت ها را به خود اختصاص داده است و این طور که به نظر می آید که بخش بزرگی از کاربران این صرافی ساکن ایران هستند.

چندی قبل رحیم زارع خطاب، نماینده مجلس، در نامه ای به دادستان کل کشور خواستار مسدودسازی صرافی های بین المللی ارز دیجیتال شده بود و در آن به طور خاص به کوینکس اشاره شده بود.در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: موجودی استیبل کوین ها در صرافی ها به بالاترین میزان رسید

بیشتر بدانید: صرافی بایننس تحت بازرسی شدید آمریکا

بیشتر بدانید: فعالیت صرافی بایننس در انگلیس قانونی اعلام شد

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *