اول مانی
پورابراهیمی

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، با اشاره به بررسی ارزهای دیجیتال در کمیسیون اقتصادی بیان کرد که مجلس به دنبال قانونی کردن جایگاه ارزهای دیجیتال در ایران است.

به گزارش اول مانی و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمدرضا پورابراهیمی در گفتگوی اختصاصی با این خبرگزاری، با بیان اینکه موضوع ارزهای دیجیتال در ایران بر روی میز کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفته است گفت:

موضوع ارزهای دیجیتال به دلیل اهمیت، سال گذشته در کمیسیون اقتصادی بررسی و گزارشی تهیه و بر اساس ماده ۴۵ آیین نامه داخلی گزارش آن در صحن علنی قرائت شد.

نماینده مردم کرمان نیز همچنین اضافه کرد:

در مجلس به دنبال آن هستیم تا جایگاه رمزارزها را در کشور قانونی کنیم تا وظایف وزارت خانه ها و دستگاه ها در این راستا تعیین تکلیف شود.

او همچنین ادامه داد:

بانک مرکزی به عنوان تصمیم گیری در بخش رمزارزها، وزارت اقتصاد در راستای مبارزه با پولشویی و وزارت صمت در رابطه با مجوز مزارع رمزارز باید در این خصوص ورود پیدا کنند، همچنین وزارت نیرو در تامین برق موردنیاز و وزارت ارتباطات در زمینه بستر مجازی آن باید تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.

پورابراهیمی همچنین اظهار داشت:

مواد و احکام اولیه رمزارزها در کمیسیون اقتصادی مشخص شده است، در بخش احکام قانونی، منشا داخلی در چارچوب ضوابط قانونی باید شکل گیرد و با آنهایی که مصارف برق غیرقانونی دارند، برخورد شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در رابطه با رمزارزهای خارجی هم گفت:

چارچوب، رمزارزهای خارجی نیز به دلیل نگرانی مردم از منابع ورود کشور و ریسک های زیاد آن، مشخص شده است.

او همچنین اضاه کرد:

همچنین مسئولیت صرافی ها و ارزهای دیجیتال در این احکام اولیه در بانک مرکزی مشخص می شود و مجوزهای لازم تعریف شده است و به زودی گزارش کمیسیون اقتصادی در این راستا نهایی می شود و برای بررسی، آن را وارد صحن علنی خواهیم کرد.در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: طرح جدید مجلس: تمام رمزارزها غیر از رمزارز ملی ممنوع می شود

بیشتر بدانید: پرونده رمز ارز‌ها بر روی میز کمیسیون اقتصادی مجلس

بیشتر بدانید: در مجلس طرح مدیریت بازار رمزارزها بررسی می شود

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *