اول مانی

آیا خرید و فروش تتر در ایران قانونی است؟

ارز دیجیتال تتر

با توجه به افزایش حساسیت دولت در سال های اخیر نسبت به بازار ارز، دلار آمریکا و همچنین اعمال محدودیت های گوناگون برای خرید و فروش آن، بسیاری از کاربران ممکن است این نگرانی را داشته باشند که آیا انجام معاملات با استیبل کوین های دلاری به ویژه خرید تتر ممکن است جرم باشد یا خیر؟ که در ادامه این موارد را بررسی خواهیم کرد.

خرید و فروش ارزهای دیجیتال در سطح جهانی تبدیل به یک فعالیت عمومی شده است. ورود به بازار ارزهای دیجیتال، آسان تر از ورود به دیگر بازارهای مالی می باشد و این امر به فناوری غیرمتمرکز این ارزها بازمی‌گردد. در واقع ارزهای دیجیتال به این دلیل که تحت مالکیت و کنترل هیچ دولت و نهاد خاصی قرار ندارند، از سراسر جهان و توسط هر شخصی، قابلیت مالکیت و معامله دارند که این موضوع در ایران نیز صدق می کند. احتمالاً شما نیز در کیف پول دیجیتالی خود مقداری ارز دیجیتال دارید. اما آگاهی از قوانین تصویب شده در این امر، می تواند دیدگاه منطقی تری نسبت به معامله این ارزها در اختیار شما قرار دهد.

کاربرد تتر چیست؟

هدف از ورود تتر به بازار ارزهای دیجیتال این است که یک دارایی امن وجود داشته باشد که بدون توجه به اوضاع بازار دارای شرایط قیمت ثابت باشد.

در حقیقت سرمایه‌ گذاران به این دلیل تتر را مورد استفاده قرار می‌ دهند که دارای نقدینگی ثابت و همچنین دارای نقدینگی قابل اعتمادی می باشد که با خیالی آسوده معاملات و تراکنش های خود را به واسطه آن به انجام می‌ رسانند.

خرید تتر

آیا تتر در ایران قانونی است؟

شاید بعد از به دست آوردن اطلاعات در رابطه با ارز دیجیتال تتر، برای شما این سوال پیش بیاید که آیا خرید تتر در ایران قانونی است؟ بهتر است بدانید که خرید و فروش یا نگهداری ارز دیجیتال تتر در ایران نه قانونی است و نه غیر قانونی. در واقع در حال حاضر هیچ قانون گذاری در این زمینه در ایران انجام نشده و برای آن جرم نگاری صورت نگرفته است. اما این موضوع دلیل بر قانونی بودن طرح های سرمایه گذاری مرتبط با ارز دیجیتال تتر که اکثرا پانزی و هرمی می باشند، نیست. مشخصه ای که طرح های پانزی دارند این است که در آن سودهای نامتعارف و تضمینی ارائه میشوند که از نمونه آن ها می توان به پروژه ترون که سرمایه زیادی توسط آن به سرقت رفته است اشاره کرد. بنابراین، شما تنها می توانید اقدام به خرید و فروش تتر کنید و در پروژه های سرمایه گذاری شرکت نکنید.

تتر در ایران به صورت رسمی و قانونی نیست، اما استفاده از بیت کوین در کشور جرم به حساب نمی آید و شما می توانید با استفاده از تتر معامله های خود را انجام دهید. قوه قضاییه نیز به عنوان عالی ترین نهاد قانونی کشور، پیگیری و نظارت بر اجرای قانون رو بر عهده دارد. بنابر فرایند تایید قوانین و مصوبات در مجلس، قوه قضاییه معمولا بعد از اجرای یه قانون بر اجرای آن نظارت می کند.

بر اساس ماده ۲ قانون مجازات عمومی، هر فعل یا ترک فعل که مطابق قانون مجازات یا مستلزم اقدامات تامینی یا تربیتی باشد، جرم بوده و هیچ کاری را نمی توان جرم تلقی کرد مگر اینکه به موجب قانون برای آن مجازات یا اقداماتی تعیین شده باشد، جرم به حساب می آید.


مقالات مرتبط:

بیشتر بدانید: با ارز دیجیتال تتر بیشتر آشنا شوید

بیشتر بدانید: پشتیبانی تتر و USDC از اثبات سهام اتریوم

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *