اول مانی

سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیون دلاری سافت بانک در متاورس کره ای

هلدینگ چندملیتی ژاپنی سافت بانک اعلام کرده است که به دنبال سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیون دلاری در زپتو، است که یک پلتفرم متاورس در کره جنوبی می باشد. زپتو که در اصل یک پلتفرم زن محور است که در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی شد، از زمان آغاز به کار خود بیشتر از ۲ میلیون کاربر روزانه به دست آورده است و به یکی از پلتفرم های سریعا در حال رشد متاورس در جنوب آسیا تبدیل شده است. این شرکت در گزارش سه ماهه سوم خود از وجود ۴۷ میلیون کاربر در پایگاه داده خود خبر داده است. همین اتفاق آن را به یکی از شلوغ ترین پلتفرم های متاورس تبدیل می کند.

ارزش‌گذاری جدید میلیارد دلاری شرکت زپتو که تا حدودی مدیون سرمایه گذاری سافت بانک می باشد، آن را به یکی از برجسته ترین تک‌شاخ های جهان تبدیل می کند.

زپتو به کاربران خود که بیشتر زنان آن را تشکیل داده و ۷۰ درصد آنها میان ۱۳ تا ۲۴ سال سن دارند، اجازه می دهد تا آواتارهای دیجیتالی سه بعدی بسازند. آنها این کار را با اسکن کردن یک عکس برای به وجود آوردن یک تصویر دیجیتال شخصی برای تعامل با بقیه کاربران پلتفرم متاورس انجام می دهند. از نظر بسیاری از کاربران جوان زپتو، وجود آیتم های مد در آواتارها این پلتفرم را بسیار جذاب کرده است.

داستان موفقیت زپتو موجب شده است توجه چندین برند معروف مد مثل Gucci، Ralph Lauren و Dior به این بستر جلب شود. هر سه خط تولید لباس از مجموعه لباس های مجازی خود در زپتو رونمایی کرده‌اند و گوچی حتی یک فضای تبلیغاتی از اقلام مجازی خود را در آن راه اندازی کرده است.

البته گفتنی است که سهام سافت بانک در آخرین جلسه معاملات با ۲.۱۶ درصد کاهش، با قیمت ۵۹۰۰ ین (۵۱.۹۸ دلار) معامله شده است.


در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: افزایش سری سرمایه گذاری سلسیوس به ۷۵۰ میلیون دلار

بیشتر بدانید: بلاک چین امکان سرمایه گذاری مشترک را در املاک فراهم می کند

بیشتر بدانید: بهترین راه سرمایه گذاری در متاورس سهام فیسبوک است

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *