اول مانی

صدها دستگاه استخراج رمزارز در کوزوو توقیف شد

پلیس جمهوری کوزوو روز شنبه صدها دستگاه ماینر ارزدیجیتال را توقیف کرد و یک نفر را در منطقه صرب نشین شمال، دستگیر کرد، این در صورتی است که این کشور با یک بحران انرژی دست و پنجه نرم می کند.

استخراج رمزارزهایی مانند بیت کوین نیازمند میزان بسیار عظیمی از انرژی است.

تنش‌ها میان نقطه‌ای با بیشترین صرب ها و حزب اکثریت آلبانیایی تبار در حال افزایش است و دولت کوزوو روز سه‌شنبه در جهت کاهش مصرف برق،استخراج ارزهای دیجیتال را به صورت موقت ممنوع کرد.

بنا بر بیانیه پلیس این کشور، طی این عملیات، ۲۷۲ دستگاه مختلف که در راستای استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار می گرفت، مصادره شد.

Xhelal Svecla، وزیر کشور در فیس بوک عنوان کرد:

کل این اقدامات بدون هیچ نوع پیشامدی انجام شد.

بنا بر اعلام Hekuran Murati، وزیر دارایی کشور در فیس بوک تجهیزات مصادره شده ماهانه به اندازه ۵۰۰ خانه برق استفاده کردند که میزان مصرف آنها، بین ۶۰.۰۰۰ تا ۱۲۰.۰۰۰ یورو متغییر است.

بحران انرژی کشور همچنین متاثر از افزایش قیمت جهانی واردات و افزایش تقاضا است.

در ابتدای این هفته، پلیس کوزوو طی دو عملیات در مناطقی با اکثریت آلبانیایی تبار، ۷۰ قطعه از تجهیزات استخراج را کشف و ضبط کردند.

با این حال، کارشناسان اعتقاد دارند که هیچ دلیل قانونی برای ممنوعیت استخراج ارزدیجیتال وجود ندارد زیرا قانون اساسی کوزوو تا به حال چنین موضوعی را در برنگرفته است.

مقامات در پریشتینا در ما (مهر-آبان) اعلام کردند که لایحه‌ای در حوزه ارزهای دیجیتال پیش نویس شده است که قرار بود پارلمان کشور تا پایان سال گذشته آن را تصویب کند، اما فعلا این قانون در دست بررسی است.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: در نظر گرفتن قیمت تنبیهی برق برای مراکز استخراج رمزارز در چین

بیشتر بدانید: درخواست مشاغل نیویورک از فرماندار برای مجوز استخراج رمزارز

بیشتر بدانید: تعطیلی کل مراکز استخراج ارز دیجیتال تا ۱۵ اسفند

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *