اول مانی

راه اندازی مرکز کریپتو Sango در جمهوری آفریقای مرکزی

جمهوری آفریقای مرکزی (CAR) ابتکار جدید مرکز کریپتو سنگو (Sango) تحت حمایت دولت را برای تقویت توسعه قسمت دارایی دیجیتال محلی راه اندازی کرده است.

پروژه Sango به دنبال پذیرش بیت کوین (BTC) توسط CAR به عنوان پول قانونی در ماه آوریل (فروردین) انجام شد؛ هدف این ابتکار جذب کسب و کارها و استعداد علاقه مندان به ارزهای دیجیتال، افزایش پذیرش بیت کوین محلی و نظارت بر گسترش چارچوب و زیرساخت های نظارتی کریپتو است.

یک پلتفرم متاورس با نام های The Crypto Island و Sango Coin هم در دست ساخت است.

رئیس جمهور فاستین آرچنج تودارا، در سخنرانی روز یکشنبه در مراسم راه اندازی، بیان کرد:

چشم انداز Sango داشتن یک “رمزارز مشترک و یک بازار سرمایه یکپارچه است که می تواند تجارت را تحریک کند و رشد را حفظ کند”.

یکی از نکات کلیدی که رئیس جمهور بر آن تاکید کرد، گنجاندن مالی و اهمیت دسترسی شهروندان به رمزارزها از طریق تلفن هوشمند بود؛ او مقایسه هایی را با قسمت بانکداری کم استفاده در CAR انجام داد که موانع متعددی برای ورود دارد:

شهروندان در هر سطحی سود خواهند برد، در کشوری با توسعه کامل اقتصادی زندگی خواهند کرد که به معنای اشتغال و رفاه است؛ علاوه بر این، آنها از تراکنش های مجازی بهره مند خواهند شد که بر خلاف بانکداری سنتی، از مزیت دسترسی سریع، اجرای سریع فقدان بوروکراسی و هزینه کم برخوردار هستند.

این فناوری با کاهش هزینه به قاره هویت می بخشد، این چشم انداز کامل است و ما زمانی برای انتظار نداریم؛ برای ما، اقتصاد رسمی دیگر یک گزینه نیست.

علیرغم خوش بینی رئیس CAR برای این پروژه، بانک جهانی در ماه می (اردیبهشت) اعلام کرد که از سانگو به دلیل نگرانی های شفافیت و پیامدهای بالقوه برای شمول مالی حمایت نمی کند.

Sango توسط مجلس ملی CAR حمایت و عمدتا توسط رئیس جمهور Touadera هدایت می شود؛ در حالی که جزئیات بسیاری هنوز مشخص نشده است، تمرکز قابل توجه این پروژه بر روی نشانه گذاری منابع طبیعی فراوان کشور برای باز کردن دسترسی سرمایه گذاری بیشتر به آنها خواهد بود.

هویت شهروندی و مالکیت دارایی ها هم به عنوان یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) توکن می شود؛ علاوه بر این، جزیره کریپتو نقش مهمی در تسهیل این اکوسیستم ایفا می کند و به عنوان راهی برای کاربران تایید شده برای دسترسی به دارایی های توکن شده عمل می کند.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: در آفریقای مرکزی هم بیت کوین ارز قانونی شد!

بیشتر بدانید: راه اندازی بخش ابتکار ارز دیجیتال در آفریقا مرکزی

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *