اول مانی

راه اندازی استیبل کوین متصل به پوند بریتانیا توسط تتر

در تاریخ ۲۲ ژوئن (۱ تیر ماه)، تتر راه اندازی یک استیبل کوین به نام GBPT را اعلام کرد، استیبل کوینی که در آغاز توسط بلاک چین اتریوم منتشر خواهد شد؛ GBPT به ارزش پوند استرلینگ بریتانیا، قدیمی ترین ارز فیات در جهان، که برای اولین بار در سال ۱۶۹۴ منتشر شده مرتبط است.

GBPT یک دارایی دیجیتال پایدار خواهد بود که ۱:۱ با پوند بریتانیا مرتبط است؛ GBPT توسط تیم مورد اعتماد توسعه دهندگان تتر (USDT) ساخته می شود و تحت نظر Tether.to فعالیت می کند؛ ایجاد GBPT پوند بریتانیا را روی بلاک چین قرار می دهد و گزینه ای سریع تر و کم هزینه تر برای انتقال دارایی ارائه می کند.

USDT بزرگ ترین استیبل کوین از نظر ارزش بازار، امروز حجم بازار آن ۶۸ میلیارد دلار است و این پروژه جدیدا در شبکه پالیگان هم راه اندازی شده است.

البته طی دو ماه گذشته، بیشتر از ۱۲ میلیارد دلار آمریکا از گردش آن خارج شده است.

تتر حجم معاملات چشمگیری دارد و امروز، حجم معاملات جهانی تتر در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک ۴۰.۹ میلیارد دلار بوده است، در صورتی که کل اکوسیستم کریپتو در روز چهارشنبه ۷۶.۵ میلیارد دلار معاملات را ثبت کرده است.

از ۹۵۶ میلیارد دلار ارزش بازار کریپتو، حجم بازار تتر ۷.۰۳۵% تسلط دارد و از ۱۳.۴۷۱ دارایی رمزارزی، سومین رمزارز با ارزش بازار دارایی های کریپتو است.

اعلام GBPT تتر در روز چهارشنبه پس از راه اندازی اخیر سکه یورو شرکت (EUROC) سیرکل صورت گرفت؛ EUROC دومین استیبل کوین ثابت سیرکل است، در صورتی که تتر چندین نوع مختلف را در طول سال ها منتشر کرده است.

تتر یک استیبل کوین متصل به یوان چین به نام CNHT و یک استیبل کوین مبتنی بر یورو به نام EURT هم دارد؛ در پایان ماه می (اواسط خرداد ماه)، تتر یک توکن متصل به ارزش پزو مکزیک به نام MXNT هم راه اندازی کرده است.

پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیر ارشد فناوری تتر در بیانیه ای که به Bitcoin.com فرستاده شد؛ گفت:

ما باور داریم که بریتانیا مرز بعدی برای نوآوری بلاک چین و اجرای گسترده تر رمزارزها برای بازارهای مالی است؛ ما امیدواریم با فراهم کردن دسترسی کاربران ارزهای دیجیتال در سرتاسر جهان به یک استیبل کوین پوند که توسط بزرگ ترین صادر کننده استیبل کوین صادر شده است، به رهبری این نوآوری کمک کنیم.

آردوینو همچنین روز چهارشنبه افزود:

تتر آماده و مایل به همکاری با ناظران مالی بریتانیا برای تحقق این هدف است و مشتاقانه در انتظار ادامه پذیرش استیبل کوین های تتر است.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: تایید حمله DDOS به وب سایت Tether.io از سوی تتر

بیشتر بدانید: انتقال مبلغ ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ دلار تتر به صرافی بایننس

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *