اول مانی

لیکوئید شدن ۴۰۰ میلیون دلار به دنبال جهش قیمت بیت کوین

بازار ارزهای دیجیتال به صورت غیرمنتظره ای در واکنش به افزایش اخیر نرخ بهره توسط فدرال رزرو، به خوبی عمل کرد و قیمت ها در این بازار به سقف های هفتگی جدید افزایش یافتند.

به این ترتیب، تعداد معامله گران لیکوئید شده در بازه زمانی روزانه از بیشتر از ۹۰۰۰۰ رسید و ارزش کل معاملات لیکوئید شده برابر با ۴۰۰ میلیون دلار است.

طبق گزارش روز گذشته رسانه CryptoPotato، بزرگ ترین ارز دیجیتال جهان از سقف قیمتی هفته قبل خود عقب نشینی کرد و پس از مدت کوتاهی در نزدیک سطح ۲۱۰۰۰ دلاری به ثبات رسید.

در روز های گذشته، همه نگاه ها به نشست اخیر کمیته فدرال بازار باز بود، نشستی که در آن، انتظارات برخی از کارشناسان مالی درست از آب درآمد و بانک مرکزی این کشور نرخ بهره را ۷۵ واحد افزایش داد و اعلام کرد که در جهت مهار تورم به افزایش نرخ بهره در طول سال جاری میلادی ادامه خواهد داد.

نشست بعدی کمیته فدرال بازار باز در اواخر سپتامبر (ابتدای مهر) برگزار خواهد شد.

تحولات فدرال رزرو طبق معمول موجب نوسان بازارهای رمزارزی شد، اما این بار باعث افزایش قیمت ها در این بازار شد.

بیت کوین (BTC) بلافاصله پس از اعلام فدرال رزرو، به ۲۲۰۰۰ دلار جهش یافت و سپس، به سقف قیمتی ۶ روزه خود در ۲۳۰۰۰ دلار رسید؛ برخلاف عقب نشینی اندک این رمزارز، قیمت آن همچنان ۹ درصد در روز رشد کرده است.

آلت کوین ها هم سود های چشمگیری را به ثبت رساندند؛ اکنون، اتریوم ۱۴ درصد نسبت به روز قبل افزایش یافته است؛ سولانا، پولکادات، MATIC و سایرین با سود های دو رقمی روبرو شدند.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو و افزایش قیمت بیت کوین

بیشتر بدانید: افت ۴ درصدی شیبا اینو مصادف با سقوط رمزارز بیت کوین

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *