اول مانی

ضرر سرمایه گذاری تسلا، بلاک، مایکرواستراتژی در بیت کوین

طبق گزارش روز جمعه خبرگزاری بلومبرگ، ارزش سرمایه گذاری هر سه شرکت تسلا، مایکرواستراتژی (Microstrategy) و بلاک (Block) در بیت کوین در سه ماهه دوم با ضرر و زیان ۵ میلیارد دلاری روبرو شده است.

براساس این گزارش، سقوط ۵۹% بیت کوین در طول این سه ماهه مالی باعث ضرر چشمگیر این شرکت ها شده است.

مایکرواستراتژی

شرکت مایکرواستراتژی، ۷۰ درصد از این ضرر ۵ میلیاردی دلاری را شکل می دهد زیرا این شرکت نزدیک ۴ میلیارد دلار به ازای خرید ۱۲۹.۶۹۹ عدد بیت کوین (BTC) پرداخت کرد؛ زیان این شرکت هوش تجاری نزدیک ۳.۴ میلیارد دلار برآورد شده است.

این در صورتی است که این مسئله، نه شرکت مایکرواستراتژی و نه مدیرعامل آن، مایکل سیلور (Michael Saylor)، را از عمل تداوم هولد دارایی BTC منصرف نکرده است؛ این شرکت طی خرید اخیر خود، در ۲۹ ژوئن (۸ تیر) به میزان ۱۰ میلیون دلار بیت کوین خریداری کرد.

تسلا

شرکت تسلا در ۲۰ جولای (۲۹ تیرماه) اعلام کرد که ۷۵ درصد از موجودی ذخایر بیت کوین خود را به قیمت ۹۳۶ میلیون دلار با میانگین قیمت فروش ۲۹.۷۱۴ دلار به فروش رسانده است.

طی این شفاف سازی، تسلا عنوان کرد که ضرر و زیان به دست آمده از بیت کوین، سودآوری این شرکت را تحت تاثیر قرار داده بود.

برخلاف این ضرر و زیان، ایلان ماسک مدیرعامل تسلا اشاره کرد که این شرکت تولید کننده خودروهای الکتریکی همچنان مایل به خریداری بیت کوین در آینده است.

شرکت بلاک

شرکت بلاک تا ۳۱ مارس (۱۱ فروردین) به میزان ۳۳۶ میلیون دلار بیت کوین در اختیار داشت؛ براساس داده های Coingecko، موجودی ذخایر بیت کوین این شرکت اکنون تقریبا ۱۹۰ میلیون دلار ارزش دارد؛ از این رو، ضرر و زیان بلاک در سه ماهه دوم نزدیک ۱۴۶ میلیون دلار است.

به نظر نمی رسد که این ضرر و زیان، جک دورسی را که به تعریف و تمجید از بیت کوین ادامه داده است، متوقف کند.

دیدگاه کارشناسان

با توجه به بیانات کارشناسانی که با بلومبرگ صحبت کردند، این ضرر و زیان ها حاکی از ریسک خریداری یک دارایی بی ثبات مثل بیت کوین است.

مت مالی (Matt Maley)، در این باره اعلام کرد که شرکت های دارنده بیت کوین در صورت سقوط دوباره و چشمگیر این دارایی، امکان دارد مایل به فروش آن شوند.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: فروش ۷۵ درصد از بیت کوین های تسلا

بیشتر بدانید: ضرر یک میلیارد دلاری شرکت مایکرواستراتژی در بیت کوین

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *