اول مانی

نظر مایکل سیلور درمورد ارزش واقعی بیت کوین

مسئله اصلی بحث درباره بازارهای مالی به ویژه رمزارزها، رکورد تورم در ایالات متحده می باشد که به بالاترین حد خود رسیده است و دور دیگری از سقوط دارایی ها را شروع کرده است؛ مایکل سیلور مدیرعامل مایکرواستراتژی، یکی از علاقه مندان به رمزارزها و طرفدار بیت کوین، از این مسئله داغ جا نمانده است و بار دیگر نگرش خود را درباره ارزش واقعی بیت کوین بیان کرده است.

به گفته سیلور، با تورم ایالات متحده که در حد ۹.۱ درصد و کاهش سریع ارزش باقی رمزارزهای جهانی در مقابل دلار آمریکا، بسیاری از مردم هنوز نمی دانند که ۱ بیت کوین (BTC) چیزی بیشتر از ۱ بیت کوین نیست.

برای همین، سیلور روشن می کند که به عنوان یک متخصص واقعی رمزارزها، نرخ رمزارزها را با ارزهای فیات مرتبط نمی کند و برخلاف فشار شدید آمارهای کلان اقتصادی بر قیمت بیت کوین، ارزش واقعی آن ثابت می ماند.

در همین حال، ضرر “کاغذی” مایکرواستراتژی از ذخایر بیت کوین خود، اکنون بیشتر از یک میلیارد دلار است؛ از تاریخ ۲۸ ژوئن (۷ تیرماه)، این شرکت دارای ۱۲۹۶۹۹ بیت کوین به ارزش نزدیک به ۴ میلیارد دلار بود و با قیمت متوسط ۳۰۶۶۴ دلار برای هر بیت کوین خرید می کرد؛ آخرین خریدهای ثبت شده بیت کوین مایکرواستراتژی در مجموع ۴۸۰ بیت کوین به ارزش ۱۰ میلیون دلار بوده است.

رکورد بیت کوین در راه است

شاخص تورم CPI آمریکا در ۱۲ ماه منتهی به ژوئن با ۹.۱ درصد افزایش نشان داد که بزرگ ترین افزایش ۱۲ ماهه از نوامبر ۱۹۸۱ (آبان ۱۳۶۰) است؛ در همان زمان، بازارها انتظار رقم ۸.۸ درصدی را داشتند که توجیه پذیر نبود؛ و اکنون موجب واکنش شدید منفی شده است؛ بیت کوین در هنگام انتشار با کاهش ۵.۷ درصدی واکنش نشان داده بود، اما کمی بعد مقداری از ریزش خود را جبران کرد.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: ورود بیت کوین به الگوی انتظار در آستانه انتشار تورم ایالات متحده

بیشتر بدانید: تمدید مهلت تایید ETF بیت کوین ARK Invest

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *