اول مانی

مایکل سیلور از مدیرعاملی شرکت مایکرواستراتژی کناره گرفت

طبق اعلام شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، مایکل سیلور (Michael Saylor)، یکی از بنیان گذاران این شرکت، دیگر به عنوان مدیرعامل اجرایی فعالیت نخواهد کرد و نقش جدید رئیس اجرایی را بر عهده خواهد گرفت؛ این شرکت سازنده نرم افزار پس از روبرویی با ضرر ۹۱۷.۸ میلیون دلاری که ناشی از کاهش ارزش بیت کوین بود، ضرر و زیان سه ماهه دوم خود را نزدیک ۱ میلیارد دلار گزارش داد.

مایکل سیلور، کسی که بیت کوین را وارد ترازنامه این شرکت مستقر در تایسونز کرنر، ویرجینیا (Tysons Corner, Virginia) کرد، بر استراتژی خریداری این رمزارز و طرح های حمایتی مرتبط تمرکز خواهد کرد؛ بیت کوین در این سه ماهه، ۵۹ درصد سقط کرد.

Phong Le به عنوان مدیرعامل اجرایی این شرکت منصوب خواهد شد.

درآمد این شرکت به ۱۲۲.۱ میلیون دلار کاهش یافت؛ تحلیلگرانی که در نظرسنجی بلومبرگ شرکت کردند، انتظار داشتند مایکرواستراتژی در سه ماهه دوم، درآمد ۱۲۳.۲۵ میلیون دلاری گزارش کند؛ ضرر و زیان خالص سه ماهه آن هم، ۱.۰۶۲ میلیارد دلار گزارش شد که در سه ماهه مشابه سال قبل، ۲۹۹.۳ میلیون دلار اعلام شده بود.

آقای سیلور از زمان بنیان گذاری این شرکت در سال ۱۹۸۹، مدیرعامل مایکرواستراتژی بوده است.

این شرکت اعلام کرد تا تاریخ ۳۰ ژوئن (۹ تیر ماه)، ارزش دفتری ۱۲۹۶۹۹ بیت کوین (BTC) این شرکت، ۱.۹۸۸ میلیارد دلار بود.

از آنجایی که مایکل سیلور، بیت کوین را به عنوان محافظی در مقابل تورم می داند؛ مایکرواستراتژی در تابستان ۲۰۲۰، سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال را آغاز کرد.

سهام مایکرواستراتژی پس از بسته شدن بازار، نزدیک ۲.۳ درصد سقوط کرد؛ ارزش سهام این شرکت در سال جاری نزدیک ۵۰ درصد کاهش یافته است که با کاهش ارزش بیت کوین مطابقت داشته است.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: ضرر سرمایه گذاری تسلا، بلاک، مایکرواستراتژی در بیت کوین

بیشتر بدانید: نظر مایکل سیلور درمورد ارزش واقعی بیت کوین

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *