اول مانی

شکایت فعالان محیط زیست از PSC نیویورک

فعالان محیط زیست از کمیسیون خدمات عمومی نیویورک (PSC) در ۱۳ ژانویه (۲۳ دی ماه) به دلیل تایید فعالیت تاسیسات استخراج ارزهای دیجیتال در این ایالت شکایت کرده اند.

ب گفته گاردین، PSC مسئول سامان دهی خدمات رفاهی است و در سپتامبر ۲۰۲۲ (شهریور ماه ۱۴۰۱) اجازه تبدیل نیروگاه برق به مراکز استخراج ارزهای دیجیتال با مدیریت شرکت کانادایی دیجی هوست (Digihost) را صادر کرده است.

در حال حاضر شاکیان ادعا می کنند که این تاییدیه قانون آب و هوای نیویورک در سال ۲۰۱۹، با هدف کاهش ۸۵ درصدی انتشار گازهای گلخانه ای تا سال ۲۰۵۰ و افزایش نیروی برق بدون آلایندگی تا سال ۲۰۴۰ را نقض می کند.

در این دادخواست، ائتلاف هوای پاک غرب نیویورک و کلاب سیرا توسط سازمان غیرانتفاعی Earthjustice نمایندگی می‌شوند و ادعا می‌کنند که نیروگاه فورتیستار تنها در دوره‌های تقاضای زیاد برای برق، مانند شرایط آب و هوایی شدید، کار می‌کرده است؛ با این حال، به عنوان یک کارخانه استخراج کریپتو، این سایت ۲۴ ساعت در روز کار می کند و تا ۳۰۰۰ درصد بیشتر گازهای گلخانه ای تولید می کند.

فعالان استدلال می کنند که ایالت نیویورک باید در هنگام بررسی پروژه ها بررسی های زیست محیطی انجام دهد.

در اکتبر ۲۰۲۱، نامه‌ای از گروهی از مشاغل محلی از دولت درخواست کرد که تبدیل نیروگاه به تاسیسات استخراج کریپتو را رد کند، با این ادعا که:

ماینینگ رمزارزهای اثبات کار، از مقادیر زیادی انرژی برای تامین انرژی رایانه‌های مورد نیاز برای انجام تجارت استفاده می‌کند، اگر این فعالیت در نیویورک گسترش یابد، می‌تواند به شدت اهداف اقلیمی نیویورک را که تحت قانون رهبری آب و هوا و حفاظت از جامعه ایجاد شده‌اند، تضعیف کند


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: شکایت دادستان کل نیویورک از مدیرعامل پیشین سلسیوس

بیشتر بدانید: اریک آدامز می خواهد نیویورک به مرکز ارز دیجیتال تبدیل شود

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *