اول مانی

کاهش چشمگیر تعداد خریدارهای BAYC در ماه آگوست

طبق اطلاعات cryptoslam.io، تعداد خریداران مجموعه BAYC (NFT Bored Ape Yacht Club)، در آگوست سال جاری به ۲۶۳ نفر با ۴۳۸ تراکنش با کاهش چشمگیری مواجه شده است. از زمانی که این مجموعه در ماه آوریل سال ۲۰۲۱ عرضه شد، این تعداد از خریداران جزو کمترین آمار ثبت شده آن بوده است.

بعد از شروع زمستان کریپتو در شروع سال جاری، میانگین قیمت تراکنش‌های این مجموعه به ۱۰۶,۴۵۶ دلار کاهش پیدا کرده است. در ماه آوریل سال ۲۰۲۲ ارزش هر میمون از مجموعه BAYC به مبلغ ۳۱۲,۱۰۱ دلار می‌رسید. در ماه می سال گذشته نیز، مجموعه مذکور ناظر بیشترین تعداد خریدار (۳۵۵۰) و تراکنش (۹۲۵۵) بوده است.

با کاهش ارزش مجموعه BAYC و CryptoPunks، تقریباً ۵۵ میلیون دلار از این NFT ها در معرض خطر لیکوئیدی قرار گرفته است، به این دلیل که کاربرها از آنها به‌عنوان وثیقه وام‌های اتریومی استفاده کرده‌اند. Yuga Labs، مالک دو مجموعه مذکور با یک دعوی حقوقی مواجه شده است که مدعی است این شرکت به‌صورت نامناسبی جامعه را وادار به خرید NFT های BAYC به (ارزشی اغراق شده) کرده است.

همچنین قابل‌ذکر است که در نیمه‌های اول سال، دیسکورد BAYC سه بار مورد حمله قرار گرفته است و هکرها تکنیک‌های فیشینگ را برای دسترسی به NFTهای کاربرها به کار گرفته‌اند. تابه‌حال، فروش مجموعه BAYC از ۸۵۰,۵۹۷ اتر معادل مبلغ ۲/۴ میلیارد دلار فراتر رفته است. طبق گزارش پیشین Cointelegraph، حجم معاملات NFT پلتفرم OpenSea با کاهش ۹۹ درصدی مواجه بوده است.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: افزایش برنامه های علامت تجاری برای ارزدیجیتال، NFT و متاورس

بیشتر بدانید: ورود گروه خودروسازی فورد به عرصه NFT و متاورس

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *