اول مانی

شکایت دادستان کل نیویورک از مدیرعامل پیشین سلسیوس

لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک اعلام کرد که از الکس ماشینسکی، مدیرعامل پیشین سلسیوس به اتهام میلیاردها دلار کلاهبرداری از صدها هزار سرمایه گذاران، از جمله ۲۶.۰۰۰ شهروند نیویورک شکایت کرده است.

دادستان کل، ماشینسکی را به اظهارات نادرست و گمراه کننده درباره امنیت سلسیوس متهم کرده است.

جیمز، دادستان کل، گفت:

الکس ماشینسکی به عنوان مدیر عامل سابق سلسیوس، قول داد که سرمایه‌گذاران را به سمت آزادی مالی سوق دهد، اما آنها را در مسیر نابودی مالی قرار داد.

جیمز امیدوار است با این شکایت، ماشینسکی علاوه بر تضمین خسارت سرمایه گذاران، برای همیشه از تجارت اوراق بهادار و راه اندازی یک کسب و کار یگر در نیویورک منع شود.

جیمز دادستان کل ماشینسکی را متهم می کند که مکررا اظهارات نادرست و گمراه کننده در مورد ایمنی سلسیوس ارائه می دهد؛ Mashinsky به عنوان چهره عمومی این پلتفرم، مرتبا از سرمایه گذاران درخواست می کرد که در ازای بازدهی بالای کریپتو، با سلسیوس سپرده گذاری کنند.

با این حال، جیمز معتقد است که Mashinsky همچنین اظهارات نادرست و فریبنده متعددی را برای جذب سرمایه گذاران، مانند دروغ گفتن در مورد شماره کاربران پلتفرم، بیان کرده است؛ همچنین، در حالی که مکررا تاکید می کرد که درجه سانتیگراد از بانک امن تر است، ماشینسکی اصرار داشت که فقط سرمایه گذاری های ایمن و کم ریسک انجام می دهد؛ جیمز گفت در واقعیت، ماشینسکی بصورت معمول دارایی های سرمایه گذاران را در معرض طرف مقابل و استراتژی های پرخطر قرار می دهد.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: خاموشی ۳۷.۰۰۰ ریگ استخراج سلسیوس در Core Scientific

بیشتر بدانید: استخدام یکی از مدیران سابق سلسیوس در بانک JPMorgan

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *