اول مانی
ارزهای دیجیتال

اطلاعات جدید نشان می دهد که در ۱۲ ماه اخیر نزدیک به ۵,۰۰۰ ارز دیجیتال جدید به بازار عرضه شده است. این جهش بزرگ ترین رشد سالانه تعداد ارزهای دیجیتال از زمان پیدایش بیت کوین می باشد.

به گزارش کریپتو پوتیتو، در ۱۲ ماه گذشته و همزمان با افزایش علاقه سرمایه گذاران نهادی به حوزه ارزهای دیجیتال، نزدیک به ۵,۰۰۰ توکن جدید به بازار عرضه شده است، یعنی به طور متوسط روزانه ۱۰ ارز دیجیتال به وجود آمده است.

همانطور که در صفحه اول وب سایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) به چشم می آید، تعداد رمزارزهای بازار این اواخر از ۱۲,۰۰۰ مورد نیز عبور کرده است. در سپتامبر سال گذشته تعداد کل ارزهای دیجیتال ۷,۱۰۰ مورد برآورد شده بود. به این معنی که در ۱۲ ماه گذشته حداقل ۴,۹۰۰ رمزارز جدید ظهور کرده اند.

این جهش بزرگ ترین رشد سالانه تعداد ارزهای دیجیتال از زمان ظهرو بیت کوین می باشد. همچنین در این مدت ارزش بازار رمزارزها به ۲ تریلیون دلار رسیده است.

ارزهای دیجیتال
ارزهای دیجیتال
هر روز ۱۰ ارز دیجیتال جدید راه اندازی می شود

افزایش علاقه برای توسعه ارزهای دیجیتال جدید، عمدتا به خاطر رشد قیمت بیت کوین در سال گذشته و همچنین افزایش مشارکت سرمایه گذاران نهادی بوده است.

چهره هایی مانند ایلان ماسک و جک دورسی حمایت خود را از این صنعت و قابلیت های ارزهای دیجیتال نشان داده اند و همین موضوع موجب شده خلاقیت و سرمایه بیشتری وارد بازار ارز دیجیتال شود.

ورود سرمایه و خلاقیت بازار را بیش از پیش تقویت کرده و توسعه دهندگان را تشویق می کند تا برای بهره برداری از موقعیت های به دست آوردن سود و تقاضای موجود در بازار، روی ارزهای دیجیتال خود کار کنند.

همچنین ارز دیجیتال به لطف ساختار ضد تورمی ای که دارند، به ویژه در جریان بحران اقتصادی حاصل از همه گیری ویروس کرونا، به عنوان سپری در برابر تورم میان سرمایه گذاران محبوبیت پیدا کرده اند. با وجود اینکه در سپتامبر ۲۰۲۰ شاهد سقوط گسترده بازار سهاد بودیم، رمزارزها عمدتا ارزش خود را حفظ کردند. ممکن است همین موضوع توسعه دهندگان بیشتری را مجاب کرده باشد که ارز دیجیتال بسازند و در این کلاس دارایی سرمایه گذاری کنند.

عرضه توکن های جدید اتفاق مثبتی است؟

افزایش محبوبیت و توسعه فناوری برای رشد صنعت ارزهای دیجیتال اهمیت زیادی دارد، با این حال افزایش تعداد توکن ها ممکن است تاثیری معکوس داشته باشد و یا حتی خطرناک باشد.

برای مثال، گری گنسلر (Gary Gensler)، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، به خاطر تعداد زیاد توکن های موجود نسبت به این حوزه بدبین شده است. گنسلر با این تصور که حبابی برای هزاران ارز مختلف وجود ندارد، تصمیم دارد چهارچوب های قانونی ای را برای این صنعت طراحی کند تا از سرمایه گذاران حمایت شود و با سقوط ناگهانی قیمت بسیاری از این توکن ها کسی آسیب نبیند.

بسیاری از توکن های بازار ارز دیجیتال اگر آشکارا کلاهبرداری نباشند، باز هم گزینه های خطرناکی برای سرمایه گذاری هستند. تنها در نیمه ابتدایی سال ۲۰۲۱، شهروندان استرالیا ۲۵ میلیون دلار از سرمایه خود را در کلاهبرداری های مرتبط با ارز دیجیتال از دست داده اند.در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: شکیل اونیل: تا از ارزهای دیجیتال سر در نیاورم، وارد آن نمی‌شوم

بیشتر بدانید: محمدرضا پورابراهیمی: مردم فعلاً به ارزهای دیجیتال ورود نکنند

بیشتر بدانید: ارزهای دیجیتال راهی برای نجات مردم افغانستان

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *