اول مانی
وب مانی و پرفکت مانی

پرفکت مانی و وب مانی هر دو جزو کیف پول های محبوب ایرانیان است زیرا بر خلاف پی پال این دو کمپانی ایران را تحریم نکرده است. شما می توانید به سادگی و بدون دردسر در ایران و بدون نیاز به استفاده از خدمات ارزی شرکت های واسط در یکی از انواع کیف پول ها ثبت نام کرده و از خدماتی که ارائه می دهند استفاده کنید. نکته ای که در مورد این دو کیف پول مهم است این است که با ویزا کارت و مستر کارت با وجود شباهت زیادی که با هم دارند، با هم متفاوت هستند. برای آشنایی با تفاوت های این دو کیف پول در این مقاله با ما همراه باشید.

پرفکت مانی چیست؟

پرفکت مانی یکی از شرکت های معتبر ارائه دهنده خدمات مالی است که در سال ۲۰۰۷ در کشور پاناما تاسیس شد. می توان گفت که این سامانه تراکنش های مالی ایران را تحریم نکرده و بر خلاف مسترکارت و ویزا کارت می توان به راحتی از پرفکت مانی استفاده کرد و این سامانه به کاربران ایرانی نیز اجازه تراکنش های مالی را می دهد. یکی از مزایایی که باعث محبوبیت پرفکت مانی در ایران شده این است که از زبان فارسی پشتیانی می کند و نیازی نیست که فارسی زبانان حتما به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند.

تفاوت پرفکت مانی و وب مانی

از آنجا که کیف پول وب مانی و پرفکت مانی از لحاظ عملکردی شباهت زیادی به هم دارند اما در بسیاری از موارد نیز نرخ کارمزد، انواع حساب، و.. با هم متفاوتند. در ادامه این دو کیف پول را از ابعاد مختلف مقایسه می کنیم.

بیشتر بدانید: کیف پول پرفکت مانی چیست؟

وب مانی
وب مانی بهتر است یا پرفکت مانی

۱- از نظر نرخ کارمزد

از مهم ترین مواردی که می توانیم به آن اشاره کنیم نرخ کارمزد آنها می باشد. در واقع باید بدانید که در هر تراکنشی که کاربران این کیف پول ها انجامی می دهند نرخ متفاوتی از آنها دریافت می شود. کارمزد تراکنش های پرفکت مانی ۰.۵ درصد اما کارمزد تراکنش های وب مانی ۰.۸ درصد می باشد. بنابراین هر فردی که نمی خواهد کارمزد زیادی را پرداخت کند می تواند از پرفکت مانی به عنوان کیف پول الکترونیکی خود استفاده کند.

۲- از نظر اعتبار و مجبوبیت

بهتر است بدانید که در میان کیف پول های الکترونیکی، یکی از آنها بسیار شناخته شده است و افراد زیادی از آن استفاده می کنند زیرا سایت های اینترنتی زیادی از آن پشتیبانی می کنند. بسیاری از سایت ها از کیف پول های متنوعی استفاده نمی کنند و بدون شک باید بدانید که این کیف پول ها محبوبیت زیادی نیز ندارند. اما در رابطه با پرفکت مانی و وب مانی بهتر است بدانید که هر دوی آنها رقابت زیادی با هم دارند. از آنجایی که پرفکت مانی در این چند سال اخیر رشد زیادی کردهف از محبوبیت بالایی نیز برخوردار است. در مورد وب مانی نیز لازم است بدانید که در انگلیس نیز شعبه ای اضافه کرده است که این مسئله به اعتبار وب مانی اضافه کرده است.

وب مانی و پرفکت مانی
وب مانی یا پرفکت مانی

۳- پشتیبانی از کیف پول های متنوع

از دیگر تفاوت های وب مانی و پرفکت مانی، نوع پشتیبانی آنها از کف پول های متنوع می باشد. بهتر است بدانید که پرفکت مانی ۳ نوع کیف پول دارد که دلاری، یورویی و طلاق هستند. اما اگر بخواهید از وب مانی استفاده کنید می توانید از کیف پول های دیگر استفاده کنید که از این سیتم پشتیبانی می کنند. روبل، دانگ و… از دیگر کیف پول هایی هستند که از وب مانی پشتیبانی می کنند و این مسئله از دیگر تفاوت های وب مانی و پرفکت مانی می باشد. معمولا کسانی که از چند کشور متفاوت خرید جنس دارند بدون شک از وب مانی استفاده می کنند.

۴- نحوه شارژ

از دیگر تفاوت های این دو کیف پول نحوه شارژ آنها می باشد. بهتر است بدانید که این مورد نزد کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است و اهمیت زیادی به آن می دهند. برای شارژ حساب پرفکت مانی می توانید از طریق ووچر پرفکت مانی، کارت های اعتباری یا صرافی های آنلاین اقدام کنید. در حالی که برای شارژ حساب وب مانی می توانید از پیمر، صرافی های انلاین و کارت های اعتباری اقدام کنید.

۵- سرعت انتقال ارز

در رابطه با سرعت انتقال ارز بدون شک تفاوت وب مانی و پرفکت مانی بسیار اهمیت دارد و باید دقت زیادی به ان شود. انتقال ارز در هر دو مورد به صورت آنی می باشد. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به سرعت انتقال ارز اهمیت می دهید، بهتر است بدانید که تفاوت وب مانی و پرفکت مانی در این مورد چندان اهمیت ندارد.

تفاوت در کارمزدها

نرخ کارمزد همواره برای کیف پول های اینترنتی بسیار مهم بوده و همین موضوع نیز برای وب مانی و پرفکت مانی نیز صدق می کند. حتما می دانید که انجام تراکنش در پلتفرم هایی از جمله پی پال، وب مانی و پرفکت مانی دارای کارمزد می باشد و هر سایت نیز بر حسب سیاست گذاری خود، مبلغی را از حساب شما کم خواهد کرد. کارمزد تراکنش های پرفکت مانی در حد ۰.۵ درصد می باشد و این میزان برای وب مانی رقم بالاتر ۰.۸ درصد می باشد. بنابراین اگر نمی خواهید که کارمزد زیادی را در تراکنش های خود پرداخت کنید، میتوانید از پرفکت مانی به عنوان کیف پول آنلاین خود استفاده کنید.

پرفکت مانی
پرفکت مانی

شارژ حساب پرفکت مانی و وب مانی

برای شارژ حساب پرفکت مانی یا وب مانی روش‌‌های زیادی وجود دارد:

  • انتقال داخل سیستم
  • شارژ توسط کارت های بانکی بین المللی
  • درخواست وام
  • کارت شارژ (پرفکت مانی ای ووچر و پیمر وب مانی)
  • صرافی های انلاین

کاربران ایرانی به دلیل عدم دسترسی به کارت های بانکی بین المللی امکان استفاده از روش های بانکی بین المللی را ندارد. از اینرو برای شارژ حساب های وب مانی یا پرفکت مانی خود بایستی از خدمات یکی از صرافی های انلاین داخل کشور استفاده کنند.

نتیجه گیری

انتخاب هر کدام از این دو کیف پول به خود شما بستگی دارد. ایران تحریم های زیادی دارد که همین مسئله باعث شده است که انتقال ارز با سختی مواجه شود. هر دوی این روش ها در ایران تحریم نیستند و می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید. اگر می خواهید با توجه به تفاوت های گفته شده وب مانی و پرفکت مانی را انتخاب کنید باید در ابتدا نیازهایتان را پیدا کنید. اگر نمی خواهید کارمزد زیادی را پرداخت کنید بهتر است پرفکت مانی را انتخاب کنید.


در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: حساب پرفکت مانی چیست؟

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *