اول مانی

پیامدهایی برای دلار درصورت راه اندازی توکن ایران و روسیه

کریس دیوانشایر الیس، هم بنیان گذار و رئیس موسسه مشاوره تجاری (Dezan Shira & Associatess)، جدیدا در گفت و گویی با خبرگزاری اسپوتنیک گفته است راه اندازی احتمالی ارز دیجیتال مشترک میان ایران و روسیه نباید هژمونی دلار را در کوتاه مدت تحت تاثیر قرار دهد، اما می تواند به مرور زمان با ترغیب باقی کشور ها به استفاده از این روش، قدرت دلار آمریکا را کاهش دهد.

وی گفته است ظهور شبکه ای بزرگتر از توکن های دارایی پشتوانه میان کشورها، می تواند با ارائه جایگزینی برای دلار، یورو و سیستم بانکی سوئیفت، کشورها را در دورزدن تحریم های دولت های غربی یاری کند.

پائول گنچاروف، مدیر قسمت تحقیقات مرتبط با ارزهای دیجیتال در Dezan Shira هم گفته است راه اندازی احتمالی ارز دیجیتال مشترک ایران و روسیه نه تنها برای دلار، بلکه برای بانک های مرکزی سراسر جهان پیامدهایی جدی خواهد داشت.

Devonshire Ellis توضیح داد که ظهور شبکه بزرگتری از توکن های دارای پشتوانه دارایی می تواند به کشورها کمک کند تا با ارائه جایگزینی برای سیستم بانکی سوئیفت، دلار آمریکا و یورو، تحریم های غرب را دور بزنند.

او گفت:

کشورهایی مانند ونزوئلا که به شدت تحت تحریم هستند اما دارای بزرگترین ذخایر نفتی جهان هستند، مشتاق دیدن این نوع توسعه فناوری هستند.


در این رابطه بیشتر دانید

بیشتر بدانید: استفاده وزیر روسیه از مجوز پرداخت رمزارز ایران برای واردات

بیشتر بدانید: توسعه سیستم تسویه حساب ارزدیجیتال ملی روسیه در ۲۰۲۳

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *