اول مانی | پرفکت مانی | صرافی ارزهای دیجیتال
24300

خرید دلار پرفکت مانی از ما

23450

فروش دلار پرفکت مانی به ما

کاهش اندازه پوزیشن های باز و ذخیره سود آن، یکی از روش هایی است سرمایه گذاران برای کاهش آسیب پذیری در زمان ریزش قیمت ها از آن استفاده می کنند. روش دیگری که برای مدیریت ریسک می توان نام برد، استفاده از معاملات آپشن بیت کوین (bitcoin) می باشد. خرید آپشن های فروش یکی از ساده ترین راه ها می باشد که با توجه به سناریو نوسانات فعلی، این روش بسیار پرهزینه می باشد.

معاملات آپشن بیت کوین ابزاری است که در زمان ریزش قیمت ها، افراد حرفه ای به آن پناه می برند تا از ریزش قیمت نیز سودی نصیبشان شود.

ریزش نزدیک به ۱۰/۰۰۰ دلاری بیت کوین ترسی در وجود تریدارها انداخته است. بسیاری از معتقدند که روند صعودی بیت کوین رو به اتمام است و عده ای نیز آن را اصلاح قیمت در روند صعودی در نظر گرفته اند.

آپشن های فروش محافظتی می توانند در روندهای نزولی سودده باشند

می توان گفت که این استراتژی مخصوص روندهای نزولی می باشد که شامل خرید یک آپشن فروش محافظتی و همچنین فروش همزمان آپشن های خرید در قیمت های بالا، برای کسب سود از کاهش قیمت است. معاملات اضافی می تواند هزینه آپشن های فروش را پوشش دهد اما اگر قیمت بیت کوین (bitcoin) از مرز مشخصی عبور کند متحمل ضرر زیادی خواهد شد.

بیت کوین

در معامله بالا می توانید قرارداد خرید یک بیت کوین با آپشن فروش در ۲۶ مارس و با قیمت ۵۶,۰۰۰ دلار را ببینید و همزمان می توانید قرارداد فروش یک بیت کوین را نیز در همان تاریخ و با آپشن خرید به قیمت ۶۴,۰۰۰ دلار ببینید.

با توجه به معامله بالا، نتیجه نهایی بین ۵۶,۰۰۰ دلار و ۶۴,۰۰۰ دلار، خنثی می باشد. در این معامله تریدر ضرری نمی کند اما نمی توان از این استراتژی نیز سودی ببرد. در طرف دیگر، اگر قیمت بیت کوین به ۶۴,۰۰۰ دلار برسد، صاحب قرارداد ۱۰,۲۰۰ دلار سود خواهند برد.

برای اینکه تریدر ۵,۰۰۰ دلار متضرر شود، باید قیمت بیت کوین (bitcoin) در ۲۶ مارس باید به ۶۹,۰۰۰ دلار برسد که معادل ۲۰ درصد سود می باشد البته نسبت به قیمت فعلی. از آنجا که این استراتژی مختص به روند نزولی است، تریدرها تنها در قیمت های بالای ۶۴,۰۰۰ دلار یا ۱۱ درصد بیشتر از قیمت فعلی، متحمل ضرر خواهند شد.

و در آخر

این استراتژی مبتنی بر معاملات آپشن برای کسانی است که به دنبال محافظت از سقوط قیمت بیت کوین هستند، نسبت ریسک به ریوارد مناسبی را فراهم می کند. با وجود اینکه انجام معاملات آپشن به دلیل پیچیدگی هایش مناسب افرادی تازه کار نیست اما با فراگیری شرایط در این نوع معاملات، مدیریت ریسک و سرمایه در بازارهای پر نوسان بهتر انجام خواهد شد.بیشتر بدانید: مروری بر آخرین اخبار بیت کوین و ارزهای دیجیتال

, , , , ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *