اول مانی

آزمایشگا Reality متا ۲.۹ میلیارد دلار ضرر کرد

شرکت متا پلتفرم، که قبلا فیسبوک نامیده می شد، درآمد سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ (اواسط دی ۱۴۰۰ تا اوایل فروردین ۱۴۰۱) خود را در روز چهارشنبه منتشر کرد که بخش آزمایشگاه‌های واقعیت متمرکز بر متاورس زیان های بیشتری را متحمل شد.

قسمت Reality Labs، که قبلا به عنوان قسمت Oculus فیسبوک شناخته می شد، مبالغ فزاینده‌ای از سرمایه خود را برای توسعه محصولات مرتبط با واقعیت مجازی و متاورس (Metaverse) صرف کرده است و زیان ۲.۹ میلیارد دلاری را برای سه ماهه اول ۲۰۲۲ ثبت کرده است که این میزان ۶۱% بیشتر از ضرر ۱.۸ میلیارد دلاری آن در سه ماهه اول ۲۰۲۱ است.

درآمد کلی Reality Labs بالاتر از حد انتظار بود و در سه ماهه اول سال جاری ۶۹۵ میلیون دلار درآمد حاضل از فروش ابزارهایی مثل هدست های VR و سخت افزار Meta Portal مشاهده کرد.

مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg)، مدیرعامل متا، در تماسی با درآمد روز چهارشنبه گفت که انتظار ضرر در این قسمت وجود دارد، زیرا آزمایشگاه های واقعیت هنوز هم به صورت عمده بر تحقیق و توسعه یک سری محصولات نرم افزاری و سخت افزاری مثل Project Cambria متمرکز هستند.

زاکربرگ می گوید:

می دانم که ساخت این ابزار گران است و چیزی است که قبلا ساخته نشده است و این یک الگوی جدید برای محاسبات و ارتباط اجتماعی خواهد بود.

ما انتظار داریم که در کسب درآمد به صورت معناداری بهتر از سایرین در این فضا باشیم و انتظار داریم که با توسعه پلتفرم های ما، به مزیتی پایدار تبدیل شود.

در گزارش های مالی ابتدای سال جاری، آزمایشگاه ها حدود ۱۰ میلیارد دلار ضرر در سال ۲۰۲۱ ( ۱۴۰۰) نشان دادند که تقریبا ۴ میلیارد دلار از این ضررها ناشی از هزینه های کارکنان و تحقیق و توسعه است.

به صورت کلی، کل درآمد این شرکت برای سه ماهه اول ۲۰۲۲ مبلغ ۲۷.۹ میلیارد دلار است که ۶.۹ درصد نسبت به ۲۶.۱ میلیارد دلار در سه ماهه اول سال گذشته افزایش یافته است.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: افتتاح اولین فروشگاه فیزیکی متاورس

بیشتر بدانید: راه اندازی قسمتی در فیسبوک برای فروش محصولات متاورس

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *