اول مانی

بازپرداخت ۱۲۰ میلیون دلار بدهی شبکه سلسیوس به Maker

شبکه سلسیوس امکان دارد جدیدا به ارزش ۱۲۰ میلیون دلار توکن DAI، به Maker، فناوری DeFi که استیبل کوین دای را پشتیبانی می کند، بازپرداخت کرده باشد.

این شرکت قبلا از Wrapped Bitcoin (WBTC) به عنوان امنیت برای وام گرفتن صدها میلیون دلار از میکر استفاده می کرد؛ وقتی که ارزهای رمزنگاری شده به عنوانه وثیقه ارائه می شوند، Maker استخراج استیبل کوین DAI وابسته به دلار را امکان پذیر می کند.

برخلاف عدم تایید رسمی، آمار DeFi Explore نشان می دهد که خزانه شماره ۲۵۹۷۷، که گفته می شود متعلق به شبکه سلسیوس است، بازپرداخت وام را ارسال کرده است؛ مجموعه ای از بازپرداخت ها در ۱۴ ژوئن (۲۴ خرداد ماه) شروع شد که آخرین پرداخت ۶۴ میلیون DAI تنها چند ساعت پیش در هنگام نگارش این مقاله بود.

در مجموع ۶.۲ میلیون، ۶۴ میلیون و ۵۰ میلیون DAI در این تراکنش وجود داشت؛ از آنجایی که ارزش DAI به دلار گره خورده است، ارزش کل این معاملات به نزدیک ۱۲۰ میلیون دلار می رسد.

شبکه سلسیوس
بازپرداخت ۱۲۰ میلیون دلار بدهی شبکه سلسیوس به Maker

از ابتدای جولای، سلسیوس چهار تراکنش مجزا به ارزش تقریبی ۱۴۳ میلیون دلار را برای بازپرداخت بدهی های استیبل کوین DAI انجام داده است.

طبق گزارش Defi Explore که اطلاعاتی درباره وضعیت بدهی وثیقه شرکت (CDP) ارائه می دهد، قیمت انحلال شرکت در حال حاضر ۴۹۶۷ دلار گزارش شده است، اکنون موجودی ۸۲ میلیون دلاری DAI برای سلسیوس وجود دارد.

در ۱۳ ژوئن، سلسیوس برداشت، معاملات و مبادلات را متوقف کرد؛ تلاش آشکاری برای احیای نقدینگی با پرداخت بدهی صورت گرفته است؛ سلسیوس با پرداخت بدهی Maker خود، خطر انحلال موقعیت وام خود را کاهش داده است؛ پروتکل های مالی غیرمتمرکز به صورت خودکار دارایی های وثیقه معامله گران را هنگامی که قادر به بازپرداخت وام نیستند، نقد (liquidate) می کنند.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: گلدمن ساکس دنبال راهکارهایی برای خرید دارایی سلسیوس

بیشتر بدانید: سلسیوس زمان بیشتری برای ثبات نقدینگی خود نیاز دارد

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *