اول مانی

گزارشات حاکی از هک شدن کیف پول های مبتنی بر سولانا است

به دنبال هک گسترده ای که صورت گرفته و هنوز در حال انجام است، به ارزش ۸ میلیون دلار سرمایه از تعدادی از کیف پول های مبتنی بر سولانا تخلیه شده است.

زمانی اکه این مقاله نگارش می شود، سولانا به علت اینکه کاربرهای زیادی یا درباره هک گزارش می دهند و یا اینکه می گویند که سرمایه خود را از دست داده اند در توییتر در حال ترند شدن می باشد، این افراد به هر شخصی که کیف پول های مبتنی بر سولانا (SOL) همچون فانتوم(Phantom) یا اسلوپ (Slope) دارند هشدار می دهند.

در این بین محقق بلاک چین، پک شیلد (PeckShield)، در تاریخ ۱۲ ماه آگوست گفته است که هک گسترده احتمال دارد به علت مشکل زنجیره تأمین باشد که برای سرقت کلید های خصوصی کاربر در کیف پول های آسیب دیده مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

براساس گزارشات خسارت تخمین زده شده از این هک گسترده تقریباً ۸ میلیون دلار است.

سولانا
گزارشات حاکی از هک شدن کیف پول های مبتنی بر سولانا است

قابل ذکر است که ارائه دهندگان کیف پول های مبتنی بر سولانا از جمله فانتوم و اسلوپ و همچنین بازار توکن های غیر قابل تعویض (NFT) همچون Magic Eden از جمله مواردی هستند که درباره این موضوع نظر داده اند. فانتوم تاکید کرد که با تیم های دیگر همکاری خواهد کرد تا که به نتیجه برسد.

مجیک ادن در ساعت های ابتدایی روز با تأکید بر این موضوع که به نظر می رسد یک سوءاستفاده گسترده سولانا در حال رخ دادن است که تمامی کیف پول ها را در اکوسیستم تخلیه می کند این گزارشات را تأیید نموده است، به دلیل اینکه از تمامی کاربران درخواست کرده که مجوز های هر پیوند مشکوکی را در کیف پول فانتوم خود لغو نمایند.

همچنین اسلوپ نیز گفت:

که هم اکنون با آزمایشگاه سولانا و باقی پروتکل های مبتنی بر سولانا به جهت مشخص نمودن مشکل و اطلاح آن کار خواهد کرد، هرچند که هنوز پیشرفت زیادی نداشته اند.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: پیش بینی می شود قیمت سولانا تا سال ۲۰۳۰ به ۵۱۲ دلار برسد

بیشتر بدانید: پشتیبانی مرورگر Brave از dApp های سولانا

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *