اول مانی

رمزریال مشکل پول های تقلبی را در بازار حل می کند

غلامرضا مرحبا، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، جدیدا گفته است با راه اندازی پروژه رمزریال، ارز دیجیتال ملی ایران، مشکل وجود ریال های تقلبی در بازار حل می شود و همچنین پول فیزیکی کمتری چاپ خواهد شد و هزینه های دولت کاهش پیدا خواهد کرد.

به نقل از ایلنا، مرحبا بتازگی در گفت و گویی درمورد راه اندازی رمزریال و شروع به کار آن گفته است:

رمزریال همان ریال دیجیتال است و آیین نامه و شرایط استفاده و کارکرد آن را بانک مرکزی اعلام خواهد کرد و طبیعتا از طریق سامانه هایی قابل استفاده خواهد بود و مردم دیگر با گرفتاری های پول فیزیکی روبرو نخواهند بود.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس افزود:

اکنون کارت اعتباری بین المللی در کشور وجود ندارد و کارت های بانکی هم از سپرده بانکی استفاده می کنند؛ اما در بحث رمزریال همان ریالی که در اختیار دارید ماهیت دیجیتال پیدا می کند.

مرحبا با بیان اینکه استفاده از رمزریال راحت تر و امن تر است، گفت:

نمونه ای از مزیت های رمز ریال این است که با ورود رمزریال مشکل وجود ریال های تقلبی در بازار حل می شود و دیگر انگیزه ای برای تولید ریال تقلبی نخواهد بود؛ از دیگر مزایای رمز ریال این است که مشکلات مربوط با بحث خزانه داری و حمل و نقل و جا به جایی پول فیزیکی را نخواهیم داشت.

وی تاکید کرد:

لازم نیست همه مردم از رمز ریال استفاده کنند و صحبت از رمز ریال برای جابه جایی ها و تراکنش های خرد نیست بلکه صحبت از حسابداری و بانکداری کلان در اقتصاد کلان است؛ ارقام درشت و چشمگیری میان دستگاه ها یا میان بانک ها در حال جابه جایی است که با وجود رمزریال این انتقالات بسیار آسان تر انجام می شود و همچنین با رمزریال پول فیزیکی کمتر چاپ خواهد شد و هزینه های دولت را کاهش می دهد.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: آغاز مرحله آزمایش رسمی رمزریال با مبلغ ۱ میلیارد تومان

بیشتر بدانید: انتشار پیش نویس غیر رسمی سند پروژه ریال دیجیتال

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *