اول مانی

همکاری ریپل با بانک مرکزی مونته نگرو

دکتر دریتان آبازوویچ، نخست وزیر مونته نگرو گفته است که بانک مرکزی کشورش با همکاری ریپل کار بر روی یک پروژه آزمایشی برای ساخت نخستین ارز دیجیتال یا استیبل کوین در این کشور را شروع کرده است.

پیش از این، نخست وزیر مونته نگرو با برد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل و جیمز والیس، معاون شرکت در امور بانک مرکزی و ارزهای دیجیتال ملی ملاقات کرده بود.

آبازوویچ باور دارد که ریپل (XRP) می تواند به توسعه زیرساخت پرداخت کمک کند و دسترسی مالی و پذیرش بیشتری را فراهم کند.

جرمی هوگان، کارشناس حقوقی کریپتو، فکر می‌کند که XRP Ledger (XRPL) می‌تواند با پروژه‌های ریپل CBDC به روش‌های مختلف تعامل داشته باشد.

یک احتمال این است که یک CBDC می تواند در بالای XRPL به عنوان یک IOU که توسط یک توکن خاص ارائه می شود صادر شود؛ این به CBDC اجازه می دهد تا از زمان های تسویه سریع/کارآمد XRP Ledger استفاده کند.

احتمال دیگر این است که بانک مرکزی CBDC می تواند یک “دروازه” در XRPL باز کند که به کاربران امکان می دهد CBDC را واریز و برداشت کنند؛ این امر به CBDC اجازه می دهد تا در ارتباط با XRP و سایر دارایی های دیجیتال در XRP Ledger استفاده شود.

XRP در زمان نگارش مقاله با قیمت ۰.۳۹۲ دلار معامله می شود؛ دارایی های کریپتو رتبه ششم بر اساس ارزش بازار بیش از ۵ درصد در ۲۴ ساعت گذشته کاهش یافته است.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: راه اندازی استیبل کوین ملی کشور پالائو با مشارکت ریپل

بیشتر بدانید: خروج وکیل مدیرعامل ریپل از پرونده بین SEC و ریپل

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *