اول مانی
طرح پانزی

بر اساس گزارش ها، روخا ایگناتووا (Ruja Ignatova)، که یکی از بنیان گذاران طرح پانزی وان کوین می باشد و او را با عنوان “ملکه کریپتو” می شناسند، چیزی حدود ۲۳۰,۰۰۰ بیت کوین دارد. ارزش این بیت کوین ها در حال حاضر ۱۱ میلیارد دلار براورد شده است.

به گزارش از بیتکوین دات کام، اسناد دادگاه نشان می دهد که او بیت کوین هایی را از اعضای خاندان سلطنتی امارات دریافت کرده است.

ایگناتووا که طرح پانزی وان کوین را به همراه کنستانتین ایگناتتوا (Konstantin Ignatova) ایجاد کرد، سه سال است که در حال فرار از دست مراجع قضایی می باشد. طرح پانزی وان کوین یک طرح بازاریابی چندسطحی بوده که به ظاهر روی شبکه های بلاک چینی کار می کرد.

بر اساس ادعای طرح وان کوین، این پروژه قرار بود که قاتل بیت کوین شود و از |آن به عنوان دارایی دیجیتال “غالب” در دنیا یاد شود. ادعاهای مشکوک و ساختار سازمان یافته این طرح موجب شده بود که بسیاری از فعالان در این حوزه، نسبت به مشارکت در آن هشدار دهند.

این طرح در سپتامبر ۲۰۱۴ ساخته شد. در آن زمان کمیسیون نظارت مالی بلغارستان طی اعلامیه ای نسبت به این طرح هشدار داده بود. مرکز طرح پانزی در بلغارستان به وجود آمد اما یک شرکت ثبت شده در دبی نیز در اختیار آبود. شرکت وان لایف نتورک (Onelife Network)، یکی از شرکت های زیر تابعه وان کوین، در کشور بلیز می باشد.

کمی بعد و در پایان سال ۲۰۱۶، شواهد و مدارکی مطرح شد که نشان می داد این پروژه از هیچ نوعی از فناوری بلاک چین استفاده نمی کند. در سال ۲۰۱۷، مراجع قضایی آمریکا با انتشار حکمی محرمانه، خواستار بازداشت ایگناتووا شدند و بعد از انتشار این حکم، او فراری شد و تا به امروز نیز هیچ اطلاعی از او در دست نیست.

ملکه کریپتو
ملکه کریپتو، گرداننده فراری وان کوین

سباستین گرینوود (Sebastian Greenwood) و کنستانتین ایگناتووا به ترتیب در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ توسط مراجع قضایی دستگیر شدند. دادستانی ایالات متحده در قالب چندین پرونده، بنیان گذاران و گردانندگان وان کوین را به کس ۴ میلیارد دلار از طریق کلاهبرداری از کاربرانی در اقصی نقاط جهان متهم کرد.

در نوامبر سال ۲۰۱۹، ایگناتووا به جرم پول شویی مجرم شناخته شد اما سرنوشت ملکه کریپتو همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد و اکنون با انتشار مدارک تازه ای، عنوان شده که ملکه کریپتو چندین میلیارد دلار بیت کوین در اختیار دارد.

گزارش ها نشان می دهد که ملکه کریپتو به احتمال زیاد یک حساب بانکی به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار در دبی دارد. همچنین گفته می شود او ۲۳۰,۰۰۰ واحد بیت کوین نیز کسب کرده باشد. این گزارش ها ادعا می کند که ایگناتووا ۱۱ میلیارد دلار بیت کوین از شیخ صعود، پسر یکی از ثروتمندترین افراد دبی، دریافت کرده است.

از جزئیات دقیق این تراکنش ها اطلاعاتی در دست نیست اما گفته شده که این معامله اکتبر سال ۲۰۱۷ و زمانی که قیمت بیت کوین در محدوده ۶,۰۰۰ دلار قرار داشت، انجام گرفته است. از دیگر احتمالاتی که در این پرونده بیان شده، می توان به رابطه ای بیش از یک معامله مالی ساده بین ایگناتووا و شیخ صعود اشاره کرد.

ملکه کریپتو
ملکه کریپتو

روخا ایگناتوواق شده بود تا مدارک شناسایی دیپلماتیک از جانب دولت امارات متحده عربی و نهاد ICAFE دریافت کند. ریک استیوز (Rick Steves)، مقاله نویس در حوزه مالی، در یکی از مقالات خود ادعا می کند که رد پایی از میمون مدنی (Mimoun Madani)، که قبل تر نیز به عنوان یکی از پیشکارهای حوزه املاک فعالیت می کرده نیز در این پرونده دیده می شود. در گزارش بیهایند ام ال ام امده است:

ایگناتووا این امکان را داشته تا با مصونیت سفر کنید.

همچنین در مقاله استیوز آمده ست:

طرح پانزی میلیاردها دلار پول را به بانک ها و صنعت مستغلات دبی منتقل کرده است. در دبی او کمک شیخ صعود بن فیسل آل قاسم و میمون مدنی، پیشکار سابق در حوزه املاک و مست؛ۀآـ، برخوردار بوده است.

استیوز همچنین در قسمت دیگری از مقاله خود ادعا می کند که ایگناتووا در چندین تراکنش، هزاران واحد بیت کوین از افراد ثروتمند امارات دریافت کرده است. او همچنین در ادامه می نویسد:

شیخ آل قاسم در تراکنشی که اسناد آن موجود است و چندین نفر نیز آن را تاکید می کنند، ۴ کیف پول سخت افزاری که شامل ۲۳۰,۰۰۰ واحد بیت کوین بودند را در ازای حساب های بانکی وان کوین، برخی دارایی های دیگر و املاکی به ارزش ۱ میلیارد دلار در دبی، به ایگناتووا می دهد. حساب های وان کوین در دبی در حال حاضر مسدود شده اند. ارزش بیت کوین هایی که آل قاسم به ایگناتووا داده بود نیز ۵۰ میلیارد دلار برآورد شده است.در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: وارن بافت: از موفقیت بیت کوین متنفرم | قرار نبود اینگونه شود

بیشتر بدانید: هشدار میلیاردر آمریکایی نسبت به ممنوعیت بیت کوین

بیشتر بدانید: پلن بی: روند افزایش قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ تمام نشده است

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *