اول مانی

بنکمن فرید: چانگ پنگ ژائو مقصر سقوط FTX است

سم بنکمن فرید، در مصاحبه ای با فوربز در ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر ماه)، بار دیگر چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس را مسئول صرافی خود دانست.

مدیرعامل سابق صرافی FTX، ادعا کرد که ژائو عمدا نقشه ای را برای سقوط FTX، با هدف حذف رقیب خود طراحی کرده بود.

بنکمن فرید، همچنین بر ادعاهای خود مبنی بر دروغ گویی ژائو تاکید کرد و مدعی شد که از تاثیر منفی این امر بر بازار ارزهای دیجیتال و کل صنعت بی اطلاع بوده است.

درگیری بین دو رهبر صنعت کریپتو مدتی به پایان رسید، اما نقطه شکست در ۶ نوامبر اتفاق افتاد، زمانی که چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس، برنامه‌های خود را برای انحلال تمام توکن‌های FTT که در اختیار این شرکت است (FTT بومی FTX است) توییت کرد.

در همان روز، SBF تایید کرد که FTX هیچ مشکل نقدینگی ندارد و شایعات منتشر شده توسط رقبای آن تنها به منظور آسیب رساندن به وجهه شرکت بوده است.

با این حال، در ۸ نوامبر، SBF اعلام کرد که از CZ و Binance برای کمک به حل مشکلات نقدینگی ناشی از برداشت‌های گسترده کاربران درخواست همکاری کرده است؛ صرافی مجبور شد برداشت ها را متوقف کند تا ذخایر خود را تثبیت کند.

سرانجام، در ۱۱ نوامبر، SBF FTX را برای ورشکستگی تشکیل داد و به دنبال آن نهاد مستقر در باهاما، پنج روز بعد، یک سری تحقیقات را آغاز کرد تا بفهمد چگونه یکی از با ارزش‌ترین صرافی‌های جهان می‌تواند در چند روز ورشکست شود، به ویژه با توجه به اینکه ارزش آن بیش از ۳۰ میلیارد دلار بود.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: دستگیری سم بنکمن فرید در کشور باهاما

بیشتر بدانید: سم بنکمن فرید: هرگز تلاش نکردم کلاهبرداری کنم

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *