اول مانی | پرفکت مانی | صرافی ارزهای دیجیتال
25950

خرید دلار پرفکت مانی از ما

25300

فروش دلار پرفکت مانی به ما

برای خرید ووچر بدون ثبت نام کلیک کنید

روش های ممکن کلاهبرداری از کاربران اول مانی

کلاهبرداری از اول مانی

در این چند سال اخیر تعداد افرادی که برای سرمایه گذاری به دنبال ورود به بازار رمزارزهایی مثل بیت کوین بودند بسیار کم بود و تعداد کمی از مردم با این حوزه ناشناخته و نامطمئن آشنا بودند اما در ماه های گذشته وضعیت فاجعه بار بورس کشور و نوسان های عجیب، خیلی از مردم را از یافتن بستری مطمئن ناگزیر کرده است. در این میان مثبت بودن وضعیت کلی بازارهای ارزهای دیجیتال در کنار جهانی بودن معاملات آن و دخالت نداشتن تصمیم های دولتی، بسیاری را وسوسه کرده تا سرمایه خود را به این سمت ببرند. البته کلاهبرداران بیکار ننشسته اند و با توجه به افزایش میل عمومی به این حوزه، با سواستفاده از ناآگاهی مردم، طرح های مختلف کلاهبرداری ایجاد کرده اند و در حال کلاهبرداری میلیاردی هستند.

در این چند سال نه تنها زندگی مالی انسان ها بلکه راه های کلاهبرداری مجرمان نیز تغییر کرده است و اول مانی تا به امروز تمام تلاش خود را کرده تا ترفندهای این افراد را شناسایی کند و به مردم اطلاع رسانی کند.در اینجا می توانید با روش های کلاهبرداری میلیاردی در بازار ارزهای دیجیتال آشنا شوید و خود را در برابر آنها ایمن کنید.

کلاهبرداری از اول مانی

کلاهبرداری روش اول: یک شغل پردرآمد فقط با باز کردن یک حساب اول مانی

بدون شک در سایت های کاریابی، نیازمندی و یا در گروه های اینستاگرامی و تلگرامی با آگهی هایی این چنینی برخورد کرده اید. بر اساس این آگهی ها شما برای این کار تنها لازم است تا اطلاعات شخصی و یا حساب کاربری اول مانی را در اختیار این افراد قرار دهید. حتی از شما دعوت می شود که در اول مانی افتتاح حساب کنید و اطلاعات ورودتان را برایشان ارسال کنید.

این نکته را فراموش نکنید که همکاران ما در اول مانب به هیچ عنوان برای این موارد با شما ارتباط برقرار نمی کنند. اول مانی هرگز از شما اطلاعات ورودتان را درخواست نمی کند.

کلاهبرداری روش دوم: فروش رمز ارز با کارمزد بالا

در این روش برخلاف روش قبلی قربانی کسی است که از همه جا بی خبر است و جویای کار نیست و از مشتریان تازه وارد اول مانی است اما به دلیل نداشتن تجربه و یا عدم آشنایی با ترفندها، پیشنهادات کلاهبرداران و افراد سودجو را پرسود و منطقی تلقی می کند.

کلاهبرداران با بهانه های مختلف با قربانی وارد معامله می شوند و به کیف پول قربانی در اول مانی رمز ارز واریز می کند و در ازای دریافت کارمزدی بالا به او ریال پرداخت می کند.

در کل خرید و فروش ارز دیجیتال برای افراد ناشناس به هر اندازه که که سود داشته باشد می تواند اهدافی مانند فرار از مالیات، مخفی کردن گردش مالی و یا در بسیاری موارد پولشویی را در پشت پرده داشته باشد. کمک کردن به این افراد تحت هر شرایطی غیرقانونی می باشد و متاسفانه در این میان تنها پای کاربر احراز هویت شده وسط خواهد بود و مجرم شناخته خواهد شد.

توجه کنید که ابتدا قبل از ورود به هر معامله ای ابتدا از تمیز بودن منبع پول اطمینان حاصل کنید.

کلاهبرداری از صرافی ها

کلاهبرداری روش سوم: خرید رمزارز برای افراد ناشناس

تنها کافی است تا فعالیتی در دنیای ارزهای دیجیتال داشته باشید و مرتبا از این پیام ها دریافت کنید. پیام هایی که از شما درخواست می شود در ازای واریز ریال به حسابتان برایشان رمزارز خریداری کنید و رمزارزها را به کیف پول خریدار واریز کنید که در این میان ینز تعدادی از پول ها را به عنوان کارمزد برای خود بردارید.

مبلغی که این شخص به حسابتان واریز می کند در بیشتر مواقع پول تمیزی نیست و یا حتی می تواند دزدی باشد از حساب یک قربانی دیگر. پول دزدی را به حساب شما واریز می کند و بعد از آن شما به صورت رمزارز برای او ارسال می کنید که دیگر قابل پیگیری نیست. هیچ نشانی از حساب کاربری کلاهبردار وجود ندارد و این در حالی است که حساب کاربری تان احراز هویت شده و شما به عنوان قربانی شناخته می شوید و از سوی پلیس فتا پیگیری خواهد شد.

برای مقابله با کلاهبرداران چه کنیم؟

  • به هیچ عنوان حساب کاربری اول مانی را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید. این افراد با در دست داشتن اطلاعات حساب کاربری شما می توانند هر جرمی را به نام شما مرتکب شوند.
  • مسئولیت تمام تراکنش ها برعهده خود شماست و در صورت هرگونه مشکلی مسئولیت آن با خود شماست.
  • از خرید و فروش رمزارز برای افراد ناشناس جدا خودداری کنید.
  • در حفظ اطلاعات خود نهایت دقت را به کار برید و اجازه ندهید که کلاهبرداران از هویت شما سو استفاده کنند.
  • به دست آوردن چنین مبالغ وسوسه برانگیزی هر چه ساده هم باشد اما به دردسرش نمی ارزد.
  • در میان قربانیان افراد باهوش زیادی وجود دارند که هرگز در خیالشان نیز نمی گنجد که از چنین مواردی سو استفاده شود. پس محتاطانه عمل کنید.
  • روش های زیادی برای کسب درآمد از اول مانی وجود دارد و شما به طور قطع به این روش های مشکوک و خطرآفرین نیازی نخواهید داشت.

بیشتر بدانید: معنای درست کریپتوکارنسی در زبان فارسی

بیشتر بدانید: ترید ارز دیجیتال چیست و چگونه استخراج می شود؟

, ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *