اول مانی
Elizabeth Warren

الیزابت وارن، سناتور ارشد آمریکایی از اختلال در صرافی های ارز دیجیتال و بالا بودن کارمزد تراکنش های اتریوم انتقاد کرد و گفته که این مشکلات می تواند به قشر کم درآمد جامعه آسیب برساند.

به گزارش کوین تلگراف، سناتور ارشد آمریکایی، الیزابت وارن (Elizabeth Warren) که به انتقادهای صریح از ارزهای دیجیتال معروف است، این بار از مسدود شدن صرافی ها و افزایش کارمزدها در دوران نوسانات قیمت انتقاد کرد.

سه شنبه هفته گذشته جلسه ای بین کمیته بانکداری، مسکن و شهرسازی سنا و رئیس کمیسون بورس و اوراق بهادار آمریکا، گری گنسلر (Gary Gensler)‌ برگزار شد. الیزابت وارن در این جلسه ادعا کرد که صنعت ارزهای دیجییتال نتوانسته راهکارهای لازم را برای گسترش ارائه خدمات مالی در ایالات متحده ارائه کند. او به کاهش قیمت هفته گذشته ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین و اتریوم اشاره کرد و گفت که به دنبال این سقوط ۴۰۰ میلیارد دلار از ارزش بازار ناپدید شده است. وارن همچنین اعلام کرد که بسیاری از کاربران برای دسترسی به صرافی های بزرگی مانند کوین بیس با مشکل مواجه شدند.

وارن همچنین گفته است که سرمایه گذاری در پروژه های امور مالی غیرمتمرکز ریسک بالایی دارد زیرا بسیاری از این پروژه ها در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ثبت نشدهد اند و الزاما تحت پوشش قوانین آن نیستند. او همچنین به افزایش بخشی از کارمزدها در دوران نوسان قیمت ها اشاره کرد. در یک مورد که ۷ سپتامبر اتفاق افتاده بود، قیمت بیت کوین در یک روز از ۵۲,۹۲۰ دلار به ۴۲,۸۴۳ دلار سقوط کرد.

وارن در ادامه صحبت هایش از کارمزد بالای اتریوم انتقاد کرد و گفت که برای مدتی کارمزد تبدیل دو تن در شبکه اتریوم که به فرض ۱۰۰ دلار قیمت داشتند، از قیمت ۵۰۰ دلار نیز فراتر رفته بود.

وارن گفته است:

سرمایه گذارهای کوچک در مواجهه با این کارمزدهای بالا و غیرقابل پیش بینی، به سادگی دچار مشکل می شوند و سرمایه آنها به طور کامل از بین می روند.

او همچنین اضافه کرد:

طرفداران این صنعت می گویند بازار ارز دیجیتال کاملا متمرکز بر فراگیری خدمات مالی می باشد اما افرادی که از لحاظ اقتصادی آسیب پذیرتر هستند، در زمان سقوط بازار احتمالا زودتر از دیگران پول خود را برداشت می کنند. کارمزدهای بالا و غیرقابل پیش بینی می تواند معاملات ارزهایث دیجیتال را برای افرادی که ثروتمند نیستند بسیار خطرناک کند.

گری گنسلر در طول برگزاری این جلسه دو ساعته با مقامات ایالات متحده، مسائلی را پیرامون چهارچوب های سیاست گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال با قانون گذاران مطرح کرد. یکی از موضوعاتی که در این جلسه بررسی شد، این بود که شرکت ها باید خطرات این سیستم و دیگر مشکلات احتمالی که ممکن است با کمیسیون بورس مرتبط باشد را به طور دقیق برای سرمایه گذارها شفاف سازی کنند. او در بیانییه ای پروژه های فعال در حوزه ارزهای دیجیتال را تشویق کرد که با مقامات کمیسیون بورس ملاقات داشته باشند و موضوعات اوراق بهاداری که پلتفرم ها می توانند در قالب دارایی های دیجیتال ارائه کنند را مورد بررسی قرار دهند.در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: شکیل اونیل: تا از ارزهای دیجیتال سر در نیاورم، وارد آن نمی‌شوم

بیشتر بدانید: ارزهای دیجیتال راهی برای نجات مردم افغانستان

بیشتر بدانید: سنای آمریکا لایحه مربوط به ارزهای دیجیتال را تصویب کرد

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *