اول مانی

فورک شدن یک پروتکل وابسته به FTX در سولانا به دلیل امنیت

در پی هک صرافی FTX و اعلام ورشکستگی این مجموعه، بسیاری از توسعه دهندگان فعال در شبکه سولانا نسبت به خطر هک شدن پروتکل سروم (Serum) که توسط FTX توسعه داده شده است، ابراز نگرانی کرده اند و در پی فورک سریع کد این پروتکل و ارائه نسخه ای جدید از آن بدون وابستگی به FTX هستند.

روز جمعه یک هکر بیش از ۴۰۰ میلیون دلار از FTX برداشت غیرمجاز انجام داد؛ این وضعیت بحران ورشکستگی صرافی را تشدید کرد که باعث شد آن را برای حمایت از ورشکستگی فصل ۱۱ تشکیل دهد.

بنیانگذار سولانا آناتولی یاکوونکو خاطرنشان کرد که توسعه دهندگان امروز عجله دارند تا کد Serum را فورک کنند و پروتکل را بدون دخالت FTX از سر بگیرند؛ توسعه دهندگان به نسخه دیگری از Serum نیاز دارند زیرا نسخه اصلی فقط از طریق یک کلید خصوصی که توسط شخصی در FTX کنترل می شود و نه Serum DAO می تواند به روز شود؛ در نتیجه هک FTX، این کلید ممکن است به خطر افتاده باشد.

در همین حال، چندین برنامه Solana که به سرم متکی هستند، شروع به محدود کردن قرار گرفتن در معرض آنها کرده‌اند؛ Jupiter، بزرگترین صرافی DEX Aggregator در Solana، به کاربران اطلاع داد که استفاده از نقدینگی Serum را به دلیل نگرانی های امنیتی متوقف می کند.

ژوپیتر گفت:

با تأیید اینکه چند ساعت پیش به دلیل نگرانی‌های امنیتی در مورد مقامات ارتقا، Project Serum را به عنوان منبع نقدینگی خاموش کردیم، ما همچنین همه ادغام‌کنندگان خود را تشویق کردیم که همین کار را انجام دهند.

پروژه‌های دیگر، Magic Eden، Mango Markets و Phantom نیز اعلام کردند که با توجه به نگرانی‌های امنیتی، به سرم برای نقدینگی اتکا نمی‌کنند و استفاده از آن را متوقف کرده‌اند.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: راه اندازی نخستین ماشین مجازی اتریوم ابتدای دسامبر در سولانا

بیشتر بدانید: پیش بینی رشد چشمگیر سولانا توسط تحلیلگران برتر کریپتو

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *