اول مانی

ماموران امنیتی به خانه یکی از بنیانگذارانTerraformحمله کردند

طبق گزارشات دادستان های کره جنوبی که هم اکنون مشغول به تحقیق درمورد سقوط تاریخی ارزهای دیجیتال بومی بلاک چین Terra، در تاریخ ۲۲ ماهه ژوئیه به منزل یکی از بنیان گذارهای آزمایشگاه Terraform، شین هیون سونگ (Shin Hyun-seonq) یورش بردند.

براساس گزارش دیگری، حمله به منزل هم کار دوکوان یک روز بعد از ۱۵ مورد دیگر انجام شد. همچنین قابل ذکر است که مکان های دیگری همچون هفت صرافی ارز دیجیتال که به صورت مشابه از طریق تیم مشترک تحقیقات جرایم مالی دادستانی سئول مورد هدف گرفته اند.

همچنین شرکت Tchai، در طی عملیات جستجو و توقیف، در همان جایی که شین هیون سونگ در جایگاه مدیرعامل فعالیت می کرد مورد هدف قرار گرفته است. باید گفت که در گزارش بازپرس ها نیز داده های تراکنش LUNA به چشم می خورد. طبق این گزارش، دیگر شرکت هایی که از طریق بازپرس ها مورد هدف قرار گرفته اند شامل شرکت های Kernel Labs، وابسته به Terraform Labs و همچنین Flexi Corporation که دوکوان در آن با عوان مدیر ذکر شده است.

اتهام های کلاهبرداری

بعد از سقوط استیبل کوین UST و ارز دیجیتال LUNA، مقامات کره جنوبی در پی اعمال چارچوب نظارتی سختگیرانه تری برای ارزهای دیجیتال هستند.

در پی همین موضوع فعالان صنعت ارز دیجیتال همچون صرافی های ارز دیجیتال در ماه ژوئن اعلام نمودند که برنامه هایی برای ایجاد یک چارچوب موظف به جلوگیری از فروپاشی دیگر، مانند سقوط لونا، در دستور کار هستند.

قابل ذکر است که براساس این گزارش خبرگزاری کره Chosun Biz، اقدامات بازپرس ها به افراد و همینطور شرکت های وابسته با دوکوان، به دنبال شکایت های سرمایه گذارن ناراضی لونا انجام شد که در شکایت های خود بر علیه مدیر عامل، اتهام های کلاه برداری را در میان گذاشتند.


در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: تیم حقوقی ترافورم لبز، پس از سقوط لونا شرکت را ترک کردند

بیشتر بدانید: باشگاه بارسلونا وارد دنیای NFT و متاورس می شود

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *