اول مانی

۲۰ درصد از عرضه اتریوم تاکنون سهام گذاری شده است

مقدار اتریوم تعهد شده برای ایمن سازی شبکه از زمانی که برداشت در آوریل فعال شد، به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

مردم برای حفظ امنیت شبکه توکن هایی را به شبکه تعهد می دهند و برای انجام این کار پاداش دریافت می کنند. طبق داشبوردی در Dune Analytics که توسط کاربری به نام hildobby ایجاد شده است، نزدیک به ۲۴ میلیون اتریوم در حال حاضر در ۷۴۴۰۰۰ اعتبارسنجی که تراکنش ها را پردازش می کنند، قفل شده است.

این ارز دیجیتال یکی از بسیاری از بلاک چین‌هایی است که از مدل اجماع اثبات سهام استفاده می‌کند، که در مورد اتریوم، اعتبارسنجی‌ها متعهد می‌شوند که حداقل ۳۲ اتریوم را برای شانس اعتبارسنجی تراکنش‌ها و دریافت کارمزدهای مربوطه، متعهد شوند.

اما همیشه اینطور نبوده است. در سپتامبر سال گذشته، پس از انتظارات فراوان، Ethereum از اثبات کار (اثبات کار) فرآیندی پر انرژی که توسط شبکه هایی مانند بیت کوین استفاده می شود، به اثبات سهام تبدیل شد و برای ماه‌ها، اتریوم سهامدار را نمی‌توان برداشت تا زمانی که در آوریل گذشته به‌روزرسانی آن را فعال کرد.

به عنوان مرجع، حدود ۲۹ میلیارد دلار اتر یا ۱۴.۵ درصد از Ethereum در گردش، متعهد شد که منجر به ارتقای محوری شانگهای شد که امکان برداشت سهام را فراهم کرد.

آدام کوکران، سرمایه‌گذار برجسته و تحلیلگر ارزهای دیجیتال، به Decrypt گفت:

نقطه عطف روز دوشنبه یک دستاورد قابل توجه است و موفقیت سفر اتریوم به سمت یک مدل اجماع را نشان می‌دهد که در نهایت برای محیط زیست دوستانه‌تر است.

او همچنین گفت:

این یک نقطه پیشرفت بزرگ برای شبکه است، همسویی انگیزه های اقتصادی با اهداف امنیتی کارساز است و برای یک شبکه غیرمتمرکز حیاتی است. همه ما باید به این نقطه عطف افتخار کنیم.

وقتی صحبت از نحوه سهام‌گذاری مردم در اتریوم می‌شود، Lido Finance، بزرگترین پروتکل سهام بازار ارزهای دیجیتال، محبوب‌ترین انتخاب است. طبق گفته Dune، این امکان را به کاربران می دهد که ETH را به هر میزانی به اشتراک بگذارند و در ازای آن یک توکن از این ارز دیجیتال به نام stETH دریافت کنند، تقریباً ۳۲٪ از کل اتریوم سهامدار را تشکیل می دهد.


مقالات مرتبط:

بیشتر بدانید: کاهش ذخایر بیت کوین و اتریوم در صرافی های آمریکایی

بیشتر بدانید: یک نهنگ بیش از ۶ میلیون دلار اتریوم خریداری کرد

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *