اول مانی

سرقت ارزهای دیجیتال از طریق موبایل!

شرکت امنیت اینترنت و سازنده آنتی ویروس ESET طرح مخربی را مشاهده کرده است که کاربران گوشی‌های اندرویدی و iOS را از ماه مه سال ۲۰۲۱ هدف قرار داده است.

به گزارش اول مانی، تصور می رود این نقشه، کار یک گروه خلافکار باشد که از اپلیکیشنهای مخرب توزیع شده در وب‌سایت های جعلی برای سرقت بیت کوین و رمزارزهای دیگر از کاربران ناآگاه استفاده می کنند.

این اپلیکیشنهای مخرب وانمود می کنند کیف‌های رمزارز محبوب مانند متاماسک، کوین بیس، تراست والت، توکن پاکت، بیت پای، imToken و وان کی هستند.

عوامل دخیل در این نقشه مخرب، از تبلیغاتی که در وب‌سایت های قانونی قرار دارند، استفاده کرده و وب‌سایت های جعلی را تبلیغ می کنند که نسخه های بدلی کیف های رمزارز را توزیع می کنند.

همچنین کلاهبرداران سایبری از طریق گروه هایی در تلگرام و فیسبوک، واسطه هایی را استخدام کرده‌اند. در صورتی که هدف اصلی این نقشه، سرقت پول کاربران است اما تحقیقات شرکت ESET نشان می دهد کاربران چینی بیشتر هدف قرار گرفته اند اما در حال حاضر که رمزارزها محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند، محققان امنیتی این شرکت پیش بینی می کنند تکنیکهای مورد استفاده در این نقشه، به کشورهای دیگر توسعه پیدا کنند.

محققان امنیتی شرکت ESET ده‌ها اپلیکیشن کیف رمزارز آلوده شناسایی کرده‌اند، این اپلیکیشنها در اندروید و iOS رفتار متفاوتی دارند. این اپلیکیشن ها در اندروید کاربران جدید رمزارز را هدف می گیرند که تا به حال اپلیکیشن کیف رمزارز در دستگاهشان نصب نکرده‌اند در صورتی که در دستگاه iOS، قربانیان امکان دارد همزمان اپلیکیشنهای معتبر و مخرب کیف رمزارز را نصب کرده باشند.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: کلاهبرداری رمزارزی رئیس شعبه جعلی سازمان ملل

بیشتر بدانید: هشدار چین درمورد افزایش ترفندهای کلاهبرداری در متاورس

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *