اول مانی
همایش بیت کوین

ایلان ماسک روز گذشته در یک رویداد مجازی در بی ورد و در گفت و گو با ۳ تن از چهره های معروف و تاثیرگذار در حوزه ارزهای دیجیتال به بحث در رابطه با بیت کوین و ارزهای دیجیتال پرداخت و برای اولین بار اعلام کرد که اسپیس ایکس مقداری بیت کوین در اختیار دارد. او همچنین گفته که اگر از افزایش سهم مصرف انرژی های تجدیدپذیر در استخراج بیت کوین مطمئن شود، تسلا پذیرش بیت کوین را از سر می گیرد.

به گزارش اول مانی و به نقل از Cryptopotato، ایلان ماسک و جک دورسی سرانجام امروز در همایش The B Word به صورت رودررو در ربطه با بیت کوین صحبت کردند این گفتگو که کتی وود نیز به ان ملحق شده بود از تمام جهات نظری استفاده از انرژی توسط بیت کوین، مثبت بود و ایلان ماسک نیز گفت اکنون درباره این رمزارز خوش بین تر است.

ایلان ماسک در این رویداد گفت:

من، تسلا و اسپیس ایکس، بیت کوین داریم. البته شخصا مقداری اتریوم و دوج کوین نیز دارم.

ماسک در رابطه با رقم دقیقی که او و شرکت هایش در بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند سخنی به زبان نیاوردند، با این حال گفت که حجم بیت کوینی که دارد بسیار بیشتر از اتریوم و دوج کوین است.

او همچنین گفت:

ما بیت کوین های خود را نمی فروشیم، نه من شخصا بیت کوین های خود را می فروشم و نه اسپیس ایکس.

در رابطه با مقیاس پذیری نیز ماسک تاکید کرد که اگرچه حجم بلاک بیشتر را می پسندد، اما معتقد است که لایه دومی نظیر لایتنینگ که خوب پیاده سازی شود، بیت کوین را مقیاس پذیرتر می کند و موجب می شود به ارز اول جهان تبدیل شود.

همایش بیت کوین
پذیرش بیت کوین
پذیرش دوباره بیت کوین

در رابطه با اسفاده از انرژی، ایلان ماسک دلیل اصلی توقف پذیرش بیت کوین توسط شرکت تسلا را مجددا توضیح داد و به افزایش استفاده از سوخت های فسیلی توسط بیت کوین اشاره کرد.

با وجود اینکه او گفته است که استخراج بیت کوین به دلیل تعطیل شدن کارخانه های ذال سنگ در کشور چین به سمت استفاده از انرژی تجدیدپذیر پیش می رود. او در صدد بررسی دقیق تری است تا مطمئن شود که بیشتر از ۵۰ درصد انرژی استفاده شده توسط بیت کوین از منابع تجدیدپذیر است و این رویه ادامه دارد.

ماسک در این رابطه گفت:

من به این موضوع معتقدم که انرژی تجدیدپذیر در بلندمدت، ارزانترین نوع انرژی است اما این موضوع طی یک شب رخ نخواهد داد. اما تا زمانی که رویه بلندمدتی به سمت استفاده از انرژی تجدیدپذیر وجود داشته باشد، تسلا می‌تواند از بیت کوین پشتیبانی کند.در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: موافقت ایلان ماسک و جک دورسی برای همایش بیت کوین

بیشتر بدانید: جلسه ایلان ماسک، مایکل سیلور و ماینرهای بیت کوین

بیشتر بدانید: ایلان ماسک: دوج کوین می تواند بر بیت کوین پیروز شود

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *