اول مانی
پذیرش بیت کوین در شرکت تسلا

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا مجددا در رابطه با پذیرش بیت کوین در این شرکت سخن گفت و بعد از آن، بزرگ ترین رمزارز بازار با جهش قیمت روبه رو شد.

ایلان ماسک روز یکشنبه ۲۳ خرداد، در توییتی اعلام کرد که این شرکت قصد دارد تراکنش های بیت کوین را دوباره ادامه دهد اما زمانی که ۵۰% برق مصرفی ماینرها از انرژی های پاک تامین شود و در آینده نیز این روند باید ادامه دار باشد. بعد از انتشار این خبر قیمت بیت کوین با ۱۱% افزایش قیمت نسبت به روز گذشته مواجه شد.

مدیرعامل شرکت تسلا این توییت را در پاسخ به مقاله ای که از کوین تلگراف منتشر شده بود، نوشت. در این مقاله آمده که مگدا ویرزیکا مدیر عامل شرکت سیگنیا، ماسک را به پامپ و دامپ قیمت بیت کوین متهم کرده و تسلا نیز بعد از انکه ۱.۵ میلیارد دلار از این ارز دیجیتال را در اختیار داشته است، بخش عظیمی از ان را به فروش رسانده است.

پذیرش بیت کوین
پذیرش بیت کوین
پذیرش مجدد بیت کوین در تسلا

ایلان ماسک این ادعای ویرزیکا را نادرست خطاب کرد و بیان کرد که تسلا تنها ۱۰% از دارایی بیت کوین خود را بدون تکان دادن بازار و بربای آزمایش نقدشوندگی آن فروخته است.

بعد از توییتی که ایلان ماسک در شب گذشته منتشر کرد، قیمت بیت کوین از سطح مقاومتی ۳۵۰۰۰ تا ۳۶۰۰۰ دلار عبور کرد.

موضوع تاثیر استخراج بیت کوین بر روی محیط زیست از سال گذشته داغ تر شده است. منتقدان بیان کرده اند که صنعت ماینینگ باید به سمت استفاده از انرژی های تجدیدپذیر هدایت شود. تا این لحظه آمار دقیقی از میزان استفاده از این انرژِی ها در استخراج بیت کوین به دست نیامده است. در گزارشی که دانشگاه کمبریج در سال ۲۰۲۰ منتشر کرده است نشان می دهد که ۳۹% از استخراج بیت کوین با استفاده از انرژی های پاک انجام می شود و این در حالی است که گزارش Coinshares در سال ۲۰۱۸ این میزان را ۷۷.۶% تخمین زده است.

در کنفرانس میامی که هفته گذشته برگزار شد، شرکت کننرگان تی شرت هایی را با شعارهایی ضد ایلان ماسک پوشیده بودند. اما اگر تسلا بار دیگر بیت کوین را قبول کند رابطه طرفداران این رمزارز با ایلان ماسک بهتر شود.در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: جک دورسی: ادغام شدن توییتر با شبکه لایتنینگ بیت کوین

بیشتر بدانید: آیا بازار بیت کوین دوباره سبز می شود؟

بیشتر بدانید: دونالد ترامپ: بیت کوین یک کلاهبرداری بیش نیست

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *