اول مانی
شرکت تسلا

بر اساس بیانیه ای که شرکت تسلا صادر کرده، این شرکت بخشی از بیت کوین های خود را در سه ماه ابتدایی سال ۲۰۲۱ به فروش گذاشته است. به گفته این شرکت، فروش این حجم از بیت کوین، نقدینگی ۲۷۲ میلیون دلاری را برای این شرکت به همراه داشته است.

به گزارش از کوین دسک، زک کرکهورن، که مدیر ارش بخش مالی تسلا می باشد، در نشست مالی خود در روز دوشنبه ۶ اردیبهشت، اعلام کرد که این شرکت ۱۰ درصد از بیت کوین های خود را فروخته است. تسلا با اشاره به برخی از دستاوردهای مالی خود اعلام کرد:

سالانه تاثیرات مثبت از رشد حجم معاملات، رشد درآمد اعتبار نظارتی، بهبود سود ناخالص به دست امده از کاهش هزینه های تولید و فروش بیت کوین، میانگین هزینه های پایین فروشف هزینه های افزوده زنجیر تامین، خسارت های کاهش ارزش سهام، سرمایه گذاری تحقیق و … را جبران کرده است.

شرکت تسلا
شرکت تسلا

لازم به ذکر است که شرکت تسلا در بهمن ماه ۹۹ ( ماه فوریه) اعلام کرده که ۱.۵ میلیلارد دلار بیت کوین را خریداری کرده است. کرکهورن در نشست خبری اعلام کرد که تسلا مازاد نقدینگی خود را در بیت کوین سرمایه گذاری کرده تا در یک فضای کم بهره، سود به دست آورد. او همچنین در این باره گفت:

فرصت های زیادی برای رسیدن به این هدف بزرگ وجود ندارد. البته تا به امروز می توان گفت ما چنین فرصت هایی را پیدا نکرده ایم. به خصوص اینکه سودش تا این اندازه پایین باشد و هیچ گونه ریسکی برای از دست دادن نقدینگی در کار نباشد.

البته این در حالی است که در حال حاضر بیت کوین به عنوان یکی از دارایی های مالی پرخطر در حوزه سرمایه گذاری به شمار می رود.

زک کرکهورن همچنین در این باره گفت که تسلا همچنان به جمع کردن بیت کوین هایی که از طریق تراکنش های مشتریان دریافت می کند، ادامه خواهد داد و در آینده نیز اطلاعات بیشتری در رابطه با بیت کوین ارائه خواهد داد.بیشتر بدانید: هشدار میلیاردر آمریکایی نسبت به ممنوعیت بیت کوین

بیشتر بدانید: کمیسیون SEC: امریکا نمی تواند بیت کوین را ممنوع کند

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *