اول مانی
اسحاق جهانگیری

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور ایران، در نشستی خبری با مسئولین وزارت نیرو به وضع فعلی برق اشاره کرد و خواهان توقف فعالیت ماینرهای مجاز شد. جهانگیری همچنین خاطرنشان کرد:

ماینر دارای مجوز باید به صورت کامل تولید خود را متوقف کنند.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه وضع فعلی برق تا اوایل مرداد ماه ادامه دارد بیان کرد:

اطمنیان می دهیم که برق جاهای ضروری و مهم قطع نشده و نخواهد شد.

معاون اول رئیس جمهور در رابطه با تصمیمات دولت و مصوبات این جلسه در رابطه با برخورد با دستگاه های ماینر و استخراج رمزارزها در کشور تصریح کرد:

بر اساس مصوبه قبلی دولت باید فعالیت بخش های محدودی در کشور که مجوز استخراج رمزارز داشته اند متوقف شود و در هیچ یک از ساعات شبانه روز مجاز به استخراج رمزارز نیستند و در صورت فعالیت، مجوز آنها لغو خواهد شد.

اسحاق جهانگیری در رابطه با فعالیت استخراج کنندگان غیرمجاز در کشور خاطرنشان کرد:

مشخص شد که با هماهنگی شورای تامین استان ها، کارگروهی در این زمینه تشکیل شود و وزارت نیرو با تحلیل میزان برق مصرفی واحدها، وزارت اطلاعات با فعالیت گسترده و همچنین وزارت ارتباطات با ابزارهای تشخیص مختص به خود این واحدهای غیرمجاز را شناسایی و فعالیت انها را متوقف کنند.

او همچنین ادامه داد:

در رابطه با میزان مصرف برق در کشور اختلاف نظرهایی وجود دارد که در سال جاری به دلیل خشکسالی و مسائل دیگر، میزان مصرف برق افزایش داشته اما به نظر می رسد که مصارف غیرطبیعی دیگر برق کشور از ناحیه دستگاه های ماینر باشد که با هماهنگی قوه قضاییه و شورای امنیت کشور و همچنین تصمیم هیئت دولت مقرر شد تا با این واحدهای غیرمجاز برخورد شود.

وزیر نیرو، رضا اردکانیان در جلسه ای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه بیان کرد:

در رابطه با نقش استخراج رمزارزها بر خاموشی ها باید عرض کنم که با کمک دستگاه های مسئول و نیروی انتظامی در هفته های اخیر ۳۶۴۶ مرکز غیرمجاز که در آنها ۱۹۶ هزار و ۲۳۳ دستگاه ماینر وجود داشت جمع آوری شد، برق مصرفی این مراکز غیرمجاز ۵۷۰ مگاوات بوده و برق مراکز مجاز ۵۲۱ مگاوات است.در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: ایران در لیست ۷ کشور برتر با بیشترین میزان استخراج رمزارز

بیشتر بدانید: در مجلس طرح مدیریت بازار رمزارزها بررسی می شود

بیشتر بدانید: روحانی: برای قانونمند کردن ارزهای دیجیتال چاره ای بیندیشید

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *