اول مانی

کاهش ارزش تتر در برابر دلار با تشدید فروش ارزهای دیجیتال

بزرگترین استیبل کوین جهان تتر، در روز پنجشنبه با تشدید فروش ناگهانی و یکجای بازار رمزارزها، به زیر یک دلار آمریکا کاهش پیدا کرد.

در ساعات ۲:۵۵ AM به وقت ET (06:55 گرینویچ)، تتر بیشتر از ۲.۵ درصد کاهش پیدا کرده است و در لحظه انتشار این مطلب، با قیمت ۰.۹۶۲۶ سنت معامله می شود.

فعلا هیچ شرح و توضیحی در رابطه با کاهش قیمت تتر منتشر نشده است که آیا سرمایه گذاران حاضر به فروش تترهای خود با تخفیف هستند و یا خیر؛ این در صورتی است که دنیای ارزهای دیجیتال در چند روز گذشته با سقوط استیبل کوین و ترا یو اس دی (UST)، سومین استیبل کوین بزرگ جهان و رمزارز LUNA، غافل گیر شده است.

برخلاف ترا یو اس دی (UST)، مالک و صادرکنند تتر (Tether)، صرافی رمزارز Bitfinex، همیشه بر این باور بوده است که Tether کاملا توسط ذخایر دلاری پشتیبانی می شود، در مقابل، ارزش TerraUSD توسط ذخیره‌ای متشکل از بیت کوین پشتیبانی می شود که در این هفته قیمت آن به کف ۱۷ ماهه خود سقوط کرد.

تتر به صورت گسترده‌ای در دنیای ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می گیرد و حامیان رمزارزها، دارایی های دیجیتال خود را از طریق Tether تبادل می کنند.

نهاد های مقرراتی و مالی در جهان در گذشته در رابطه با استیبل کوین ها ابراز نگرانی کرده‌اند که امکان دارد آنها نتوانند به وعده های خود مبنی بر ثبات همیشگی عمل کنند.


در این رابطه بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: کاهش ۲۱ درصدی اوراق تجاری توسط تتر

بیشتر بدانید: پیشی گرفتن بازار استیبل کوین USDC از تتر به زودی

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *