اول مانی
استخراج رمزارز

افزایش مصرف انرژی الکترونیکی به دلیل نزدیکی به فصل گرما و همچنین محدودیت در تولید برق به دلایل مختلفی مانند کاهش بارندگی و توقف تولید نیروگاه های برق آبی باعث شده تا توجه رسانه ها به فعالیت صنعت استخراج رمزارز کشور جلب شود. بر همین اساس نیز مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق کشور در آغاز خرداد از خاموشی فعالیت چندین مزرعه استخراج رمزارز مجاز در کشور خبر داد.

بر اساس دستورالعمل جدید نیرو استفاده از انرژی الکتریکی برای استخراج رمزارز در زمان های بحرانی ممنوع است. بر اساس همین مصوبه حداقل زمانی خاموشی کامل مزارع استخراج ۳۰۰ ساعت مشخص شده است و دوره های محدودیت دار نیز ۱۱۲ روز از سال را در برمی گیرد و بهای برق مصرفی ماینرها با ضریب ۲ محاسبه می شود.

گروه توسعه سرمایه گذاری ایران و چین در اطلاعیه ای اعلام کردند:

بیشینه مصرف برق مزرعه استخراج رمزارز ران به ۱۲۰ مگاوات می رسد که در برابر ظرفیت تولید برق ۸۰ هزار مگاواتی کشور رقمی بسیار ناچیزر است. گروه توسعه سرمایه گذاری ایران و چین

رئیس گروه توسعه سرمایه گذاری ایران و چین، محمد حسن رنجبر، در نامه ای اعلام کرد که با توجه به نزدیک شدن فصل گرما مزرعه استخراج ارز دیجیتال رفسنجان به طور داوطلبانه خاموش شده است.

با توجه به اطلاعاتی که او ارائه کرده مزرعه استخراج رمزارز رفسنجان برق را به قیمت صادراتی از وزارت نیرو خریداری می کند و با مصرف ۱۲۰ مگاوات انرژی الکترونیکی معادل با فروش ۲ هزار مگاوات برای کشور سودآوری دارد.

فرصت برای بازسازی صنعت برق کشور

محمد حسن رنجبر در این نامه با ادعای تاثیر صنعت استخراج رمزارز بر قطعی برق در کشور، دلیل این خاموشی ها را فرسودگی و راندمان پایین نیروگاه ها معرفی کرد. او همچنین تاکید کرد که وزارت نیرو با درآمد حاصل از استخراج قانونی رمزارز می تواند تمام صنعت برق کشور را به طور مجدد بازسازی کند. گروه توسعه سرماه گذاری ایران و چین در این نامه با اشاره به سهم ناچیز صنعت استخراج رمزارز تاکید کرد در صورتی که مسیر فعالیت قانونی برای تمام صنعت استخراج رمزارز هموار شود، این صنعت درامد ماهیانه چند صد میلیارد تومانی برای کشور به همراه خواهد داشت.

همچنین در این نامه نسبت به وضع تعرفه های غیرمنطقی برای صنعت استخراج رمزارز تاکید شده است. بر همین اساس تعرفه های غیرمنطقی انگیزه لازم را برای تبدیل واحدهای غیرمجاز به مزارع مجاز استخراج رمزارز را از بین می برد.در این باره بیشتر بدانید

بیشتر بدانید: هر نوع استخراج ارز دیجیتال تا پایان شهریور ممنوع است

بیشتر بدانید: قطع گسترده برق در کشور و انگشت اتهام به سمت استخراج بیت کوین

بیشتر بدانید: دولت چین به ممنوعیت معاملات و استخراج بیت کوین تاکید کرد

اشتراک گذاری:

Leave a پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *